MSI stawia na polskie gogle VR

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Nowe gogle do wirtualnej rzeczywistości od DreamzVR ufundowane dzięki kampanii crowdfundingowej na Wspieram.to. W projekt uwierzyła marka MSI, wspierając akcję kwotą 25 000 zł. Globalny lider w świecie gamingu został tym samym mecenasem polskiego projektu z branży virtual reality.

fot. wspieram.to

Polski gracz na rynku VR

Oculus Rift czy HTC Vive to produkty, które w ostatnim czasie robią furorę. Są to stosunkowo drogie i duże headsety podłączane kablami do komputera w celu zapewnienia rozrywki virtual reality. Okulary mobile VR to segment nieco bardziej przystępny dla klienta – zazwyczaj są to okulary z miejscem na smartfon z odpowiednio dużym wyświetlaczem. W ten sposób otrzymujemy mobilne gogle VR, z których można korzystać zarówno w podróży jak i przy komputerze. I to wszystko za ułamek kwoty gogli stacjonarnych.

DreamzVR to polski producent gogli do wirtualnej rzeczywistości typu Google Cardboard. Pierwszą wersję swoich gogli wprowadził na rynek w kwietniu 2016 roku szybko zyskując rzeszę zwolenników. Kluczem do sukcesu okazała się być bliska współpraca ze społecznością VR skupioną wokół najpopularniejszego polskiego kanału Youtube o tej tematyce (http://YouTube.com/c/JackQuackPL).

– Dzięki licznym opiniom zebranym od pasjonatów technologii wiemy czego oczekują konsumenci. Serce produktu stanowi optyka, która jakościowo odpowiada stacjonarnym goglom VR o wartości blisko 1000$. Obok wyjątkowego zanurzenia, oferujemy w zestawie oprogramowanie, które uruchamia dowolne gry PC w trybie VR na ekranie telefonu. W ten sposób zapewniamy proste wejście w świat VR, co obecnie stanowi duży problem dla przeciętnego użytkownika. Umożliwiamy naszym klientom konsumowanie treści, którą znają i lubią w zupełnie nowy sposób. Zwracamy szczególną uwagę na to, by klient wiedział jak używać zestawu DreamzVR. Uważamy, że łatwość obsługi oraz jakość doświadczenia są kluczowe w naszej branży – mówi Piotr Krukowski, CEO DreamzVR.

Dlaczego crowdfunding?

– Zdecydowaliśmy się na crowdfunding z kilku powodów. Po pierwsze – nie jest to nasz pierwszy produkt. Poprzednią wersję DreamzVR udało nam się sprzedać w blisko 1000 egzemplarzach. Jesteśmy więc zaufaną marką wśród entuzjastów i osób zainteresowanych tematyką VR. Druga sprawa – lubimy dawać ludziom coś ekstra za wsparcie firmy na wczesnych etapach rozwoju. Dlatego właśnie DreamzVR, na które zbieramy na portalu Wspieram.to, zostaną rozesłane do wspierających z ich własnym, spersonalizowanym nadrukiem. Ponadto, każdy feedback trafi bezpośrednio do nas, abyśmy mogli kreować nasze produkty pod użytkowników, a nie nasze wyobrażenia. Finalnie – Crowdfunding to swego rodzaju weryfikacja pomysłu na szerszej publiczności. Pierwsze wersje naszych gogli sprzedawaliśmy w zamkniętym gronie entuzjastów. Teraz grono powiększa się dynamicznie i wciąga ze sobą coraz większych partnerów biznesowych – w  tym MSI Polska.

Pierwszy cel kampanii crowdfundingowej za nami, jednak nie zatrzymujemy się na tym. Drugi cel to 45 000 zł. Środki pozwolą nam rozwinąć oprogramowanie, które umożliwia rozgrywkę VR na bazie tradycyjnych gier PC, jak np. Wiedźmin 3 – mówi Jacek Kułakowski, Virtual reality evangelist

Co było głównym czynnikiem sukcesu? Co wyglądało przygotowanie kampanii?

– Jak na naszą firmę przystało: zwinnie i od serca. Zwinne było pozyskanie mecenasa projektu  w postaci MSI Polska. Od serca było przygotowanie komunikacji oraz video promującego kampanię – Jacek Kułakowski, Virtual reality evangelist.

Sukces kampanii zapewniła marka MSI, która na dwa tygodnie przed końcem kampanii wsparła projekt kwotą 25 000 zł.

– Trendy na rynku jednoznacznie wskazują, że wirtualna rzeczywistość będzie czymś liczącym się w nadchodzącej przyszłości. MSI posiada największe portfolio produktów gamingowych dostosowanych pod tę nową technologię.Dlatego też szukaliśmy od jakiegoś czasu pomysłu jak połączyć produkty MSI z goglami VR przy okazji premiery kart graficznych MSI GTX 10xx, które posiadają certyfikację VR Ready. Po gruntownym sprawdzeniu rynku i przeprowadzeniu testów gogli od różnych partnerów zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą DreamzVR, którzy jako jedyni zaoferowali nam produkt bardzo dobrej jakości w przystępnej cenie, który dodatkowo mogliśmy obrandować smoczą tarczą. Cała kampania okazała się dużym sukcesem, a od klientów otrzymywaliśmy bardzo pochlebne opinie na temat połączenia produktów MSI z goglami DreamzVR, które były częścią zestawu. Dlatego przy premierze najnowszych modeli notebooków GT83, GT73 oraz GS73 a także desktopów Aegis, DreamzVR dalej towarzyszy nam jako sprawdzony partner, dodając tym razem do swojego produktu oprogramowanie streamujące gry PC na ekran telefonu w trybie VR – mówi Michał Gałwa, specjalista ds. promocji w MSI Polska.