Munich Re przejmuje Relayr wyceniany na 300 mln dolarów

munich re przejmuje relayr wyceniany na 300 mln dolarow
Udostępnij:
Relayr nawiązało współpracę z Munich Re w 2016 roku, dodając do swojej oferty elementy finansowe i ubezpieczeniowe. 4 września 2018 roku ogłoszono, że największa na świecie grupa reasekuracyjna stała się właścicielem 100% udziałów niemieckiego startupu.

fot. www.facebook.com/relayr

Założony w 2013 roku Relayr to wiodący dostawca przemysłowych rozwiązań internetowych IoT. Spółka zatrudnia ponad 200 osób 20 narodowości. Ma biura w 7 miastach, 4 krajach w Europie i USA. Główna siedziba znajduje się w Berlinie. W Katowicach znajduje się Proximetry Poland, liczący ponad 70 ekspertów IoT, badawczo-rozwojowy oddział Relayr, który odpowiada za rozwój oprogramowania dla platformy IoT klasy enterprise. Z usług spółki skorzystały już m.in. GE, Cisco, Deutsche Bahn, Bosch Siemens Home Appliances, Bosch, La Marzocco, Intel, Dell, Itron, Hartford Steam Boilers, McKinsey, BearingPoint, Deloitte, EY. Wartość spółki szacowana jest na 300 mln dolarów.

4 września 2018 roku ogłoszono, że 100% udziałów firmy przejmuje Munich Re, największa na świecie grupa reasekuracyjna, przez swoją spółkę zależną Hartford Steam Boiler (HSB). Wspólny model biznesowy będzie aktywnie kształtować możliwości na szybko rozwijającym się rynku IoT, oferując nie tylko technologię, ale również zarządzanie ryzykiem, analizę danych i instrumenty finansowe.

Innowacyjne rozwiązania

Relayr oferuje przedsiębiorstwom przemysłowym i komercyjnym, które chcą zdigitalizować swój biznes, kompleksowy zakres usług – od wstępnych konsultacji dotyczących właściwej technologii, aż po nadzorowanie wdrażania i wspierania operacji. Przykładowo, spółka opracowała platformę, która może być używana przez firmy do łączenia nowego i starszego sprzętu i oprogramowania w celu wydobywania i analizowania danych z obiektów fizycznych, takich jak maszyny i urządzenia. Pozwala to określić, kiedy maszyna może się zepsuć i kiedy warto przeprowadzić jej konserwację. Dzięki rozwiązaniom IoT spółki, przedsiębiorstwa mogą uzyskać ważne dane biznesowe, które można wykorzystać do usprawnienia procesów, a tym samym do zwiększenia ich zysków.

Przejęcie

Relayr nawiązało współpracę z HSB i Munich Re w 2016 roku. Wtedy też oferta spółki została uzupełniona o elementy finansowe i ubezpieczeniowe.

Będąc częścią Munich Re/HSB, Relayr nadal będzie działało niezależnie, by utrzymać swoją odrębną kulturę firmy, napędzać innowacje i przyciągać talenty IoT. Dzięki przejęciu przez Munich Re/HSB, spółka będzie mogła skorzystać ze stabilności i siły finansowej grupy, dostępu do nowych perspektyw dzięki dużej grupie klientów oraz specjalistycznej wiedzy finansowej, która pomoże tworzyć nowe rozwiązania. Ponadto, przejęcie wzmocni pozycję Relayr jako długoterminowego partnera biznesowego.

– Cieszymy się, że możemy wzmocnić nasze relacje z Munich Re/HSB, aby wesprzeć cyfryzację na rynku komercyjnym i przemysłowym i jednocześnie dążyć do naszej misji, aby pomóc przedsiębiorstwom pozostać w grze. Niepowtarzalne połączenie firm świadczy o tym, jak ważne dla klientów jest dostarczanie wyników biznesowych, a także konieczność łączenia najwyższej jakości technologii z jej wydajną ofertą finansową i ubezpieczeniową. Ta transakcja jest świetną okazją do zbudowania globalnego lidera kategorii. – powiedział Josef Brunner, CEO Relayr.

Na początku 2018 roku Relayr pozyskał 30 milionów dolarów w ramach finansowania kierowanego przez Deutsche Telekom Capital Partners z udziałem B37, Purple Arch, Kleiner Perkins i Munich Re.