Musk już prawie dwa razy bogatszy od Bezosa. Nie przeszkodziło kiepskie poczucie humoru

Dodane:

Hanna Baster Hanna Baster

https://flickr.com/photos/36521958135@N01/3017880307

Udostępnij:

Forbes ogłosił właśnie, że fortuna Elona Muska przebiła 300 miliardów dolarów. Już wcześniej w tym roku pobił w rankingach zajmującego do tej pory miejsce lidera twórcę Amazona, jednak suma, którą zdołał zgromadził w przeciągu kończącego się roku zbija z nóg.

300 miliardów dolarów. Na tyle wycenił majątek Elona Muska w swoim ostatnim zestawieniu Forbes. Oznacza to, że od początku 2021 powiększył go o astronomiczne 141 miliardów.

Kilka dni temu SpaceX przeprowadził już piąty (!) załogowy lot w przestrzeń kosmiczną. Co imponujące, wszystkie loty zrealizowano w bardzo krótkim, jak na warunki lotów kosmicznych, czasie: pierwszy lot odbył się przecież dopiero we wrześniu. Jednak SpaceX nie jest głównym źródłem dochodów Muska – większość majątku stanowią akcje Tesli.

Uczelniany żart

Musk, jak chyba każdy milioner, ma swoje ekstrawagancje. Jedną z nich są czasem niezrozumiałe, a czasem po prostu niesmaczne żarty. Na przykład ostatnio “zażartował”, że myśli nad założeniem uczelni o nazwie Texas Institute of Technology&Science.

Ktoś zaproponował, że jednak poprawniej byłoby gdyby słowo “Science” poszło przed “Technology”. Na to Musk zdecydowanie odpowiedział, że musi być taka kolejność jak jest, bo inaczej skrót nazwy uczelni nie będzie już tak zabawny … (T.I.T.S.).

No cóż. Lekcja, którą możemy wyciągnąć z historii Elona Muska jest taka, że aby zostać miliarderem, nie trzeba mieć wysublimowanego poczucia humoru. Uff.

 

 

 

zdjęcie Elona Muska pochodzi ze źródeł WikiCommons, licencja CCE BY 2.0.