MyBaze zdobywa kolejnych inwestorów. Rusza na podbój zachodnich rynków

Dodane: 15.10.2014

Informacja prasowa

Udostępnij:

MyBaze.com – międzynarodowa platforma designu zrzeszająca wyselekcjonowane marki – zamknęła kolejną rundę inwestycyjną, pozyskując prawie 5 mln zł od MCI S.A., Zernike Meta – Ventures i prywatnych inwestorów. Środki te przeznaczy na dalszy rozwój oraz zagraniczną ekspansję.

MyBaze.com to międzynarodowa platforma designu, na której można kupić unikatowe produkty bezpośrednio od projektantów. MyBaze.com z jednej strony umożliwia młodym markom promocję ich produktów, udziela wsparcia w zakresie sprzedaży i obsługi marketingowej, a z drugiej strony oferuje swoim użytkownikom wyjątkowe produkty z dziedziny designu, a także mody i sztuki.

– Nasi klienci to osoby o wyrobionym zmyśle estetycznym, poszukujące niebanalnych przedmiotów, które sprawią, że ich otoczenie będzie się wyróżniać na tle masowej produkcji – tłumaczy Duc Vu Hoang, współzałożyciel i prezes MyBaze.com. Platforma powstała w połowie 2013 roku i cały czas powiększa portfolio marek i projektantów, z którymi współpracuje. Aktualnie na MyBaze.com można znaleźć ponad 2 tys. twórców oraz przeszło 25 tys. produktów.

W tej chwili intensywnie pozyskujemy nowych polskich oraz zagranicznych projektantów i tym samym cały czas poszerzamy naszą ofertę̨ produktową. Liczba klientów i transakcji wzrasta w tempie ponad 20 proc. miesięcznie. Potencjał rozwoju naszej platformy jest więc ogromny, zwłaszcza w krajach skandynawskich i w Europie Zachodniej, gdzie kupowanie designu i mody bezpośrednio od projektantów cieszy się dużym zainteresowaniem. Naszym celem na 2015 rok jest rozwój marki w Polsce i poza jej granicami oraz pozyskanie kolejnej rundy inwestycyjnej umożliwiającej dalszą zagraniczną ekspansję – dodaje twórca MyBaze.com.

We wrześniu 2014 r. MyBaze.com zakończył drugą rundę finansowania pozyskując prawie 5 mln zł na dalszy globalny rozwój platformy m.in. od Internet Ventures FIZ, funduszu z Grupy MCI Management, a także Meta Ingenium, funduszu z grupy Zernike MetaVentures. Obecnie MyBaze.com osiąga przychody głownie z prowizji ze sprzedaży produktów oferowanych na platformie. Planuje jednak wprowadzać kolejne źródła monetyzacji, m.in. profesjonalne wsparcie artystów i projektantów w zakresie pozyskiwania finansowania na realizację własnych projektów. Platforma działa w wersji polskiej i angielskiej oraz umożliwia dokonywanie zakupów w sześciu walutach.