MyHeritage osiągnął jeden miliard profili

myheritage osiagnal jeden miliard profili
Udostępnij:
MyHeritage, najpopularniejsza sieć rodzinna w Internecie ogłosiła dzisiaj, iż osiągnęła kamień milowy w zakresie jednego miliarda profili. Miliard profili w prawie dwudziestu trzech milionach drzew genealogicznych utworzone przez miliony rodzin korzystających z MyHeritage na całym świecie...

MyHeritage, najpopularniejsza sieć rodzinna w Internecie ogłosiła dzisiaj, iż osiągnęła kamień milowy w zakresie jednego miliarda profili. Miliard profili w prawie dwudziestu trzech milionach drzew genealogicznych utworzone przez miliony rodzin korzystających z MyHeritage na całym świecie stanowi olbrzymią sieć do odkrywania dziedzictwa rodzinnego i kontaktów z krewnymi.

Z ponad 63 milionami zarejestrowanych użytkowników, MyHeritage stał się zaufanym domem w Internecie dla rodzin pragnących poznać swoją historię rodziny, udostępniać wspomnienia i pozostawać w kontakcie. Łącząc największą na świecie międzynarodową pulę danych drzew genealogicznych z miliardami historycznych rekordów, MyHeritage pomaga przebić się przez twardy mur w badania historii rodziny. Strona dostępna jest w 38 językach.

Codziennie około miliona profili jest dodawanych do sieci rodzinnej MyHeritage. Ponadto, przeciętnie 600 tysięcy nowych zarejestrowanych użytkowników dołącza do serwisu co miesiąc. Zaawansowana technologia o nazwie Smart Matching™ zasila nowe odkrycia rodzinne poprzez automatyczne dopasowania profili w różnych drzewach genealogicznych, tworząc każdego dnia nowe koneksje rodzinne dla użytkowników.

- Osiągnięcie miliarda profili jest ważnym krokiem milowym przy ogromnym wzroście MyHeritage, utrwalenia naszej pozycji jako międzynarodowego miejsca przeznaczenia dla rodzin - powiedział założyciel i dyrektor generalny MyHeritage Gilad Japhet. - Cały czas staramy się rozwijać najnowocześniejsze technologie, które tworzą efekt sieci w tym dużym zasobie danych. Ponieważ coraz więcej treści dodawanych jest do MyHeritage przez naszych użytkowników na całym świecie to sprawia, że odkrywają oni więcej koneksji rodzinnych i odpowiednich dokumentów historycznych, dodając kolor i głębię do swojej historii rodzinnej. Z miliardem profili i kilkoma ciekawymi innowacjami w zanadrzu, mamy nadzieję na dalszy fenomenalny wzrost w nadchodzących latach. – dodał Japhet.

Około pół miliarda dodanych profili do drzew genealogicznych na MyHeritage stanowią osoby żyjące umożliwiając użytkownikom kontakt z krewnymi, współpracę nad badaniem historii rodziny i udostępnianie wspomnień. Pozostałe pół miliarda profili to osoby nie żyjące, których profile pomagają w kontakcie z żyjącymi krewnymi poprzez wspólnych przodków. Z zróżnicowaną bazą użytkowników obejmującą wszystkie kraje i kontynenty, MyHeritage stanowi bramę do różnych historii rodzinnych z różnych kultur, religii i grup etnicznych.

Ekspansja firmy w kierunku historycznych treści, po przejęciu stron rodzinnych WorldVitalRecords i FamilyLink w listopadzie 2011 roku i kwietniowe ogłoszenie z br. dotyczące bezpłatnego udostępnienia Powszechnego Spisu Ludności USA z 1940 r. ustanowiło MyHeritage na czołowym miejscu w badaniach historii rodziny, przy równoczesnej kontynuacji koncentracji zaangażowania rodzin na bieżąco. Aplikacja mobilna MyHeritage uruchomiona w grudniu 2011 roku umożliwia rodzinom udostępnianie specjalnych codziennych chwil i odkrywanie historii rodziny "w ruchu", dotychczas została już pobrana ponad 750 tys. razy.

Mając na uwadze ochronę prywatności użytkowników i ich drzew genealogicznych, informacje na temat osób żyjących nie są ujawniane, a współpraca w zakresie badań drzewa genealogicznego jest egzekwowana tylko poprzez zaproszenie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się do jakiego momentu doszedł MyHeritage to sprawdźcie ten filmik:

źródło: informacja prasowa