MyHeritage przejął FamilyLink.com oraz WorldVitalRecords.com

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

MyHeritage, najpopularniejsza sieć rodzinna w Internecie ogłosiła dzisiaj przejęcie FamilyLink.com Inc., twórcę treści genealogicznych stron FamilyLink.com oraz WorldVitalRecords. Jest to siódme i zarazem największe przejęcie dokonane przez MyHeritage od 2007 roku.

MyHeritage, najpopularniejsza sieć rodzinna w Internecie ogłosiła dzisiaj przejęcie FamilyLink.com Inc., twórcę treści genealogicznych stron FamilyLink.com oraz WorldVitalRecords. Jest to siódme i zarazem największe przejęcie dokonane przez MyHeritage od 2007 roku.

Zakup stanowi bardzo znaczące posunięcie na rynek amerykański i przyczyni się do zwiększenia oferty MyHeritage dla rodzin z proponowaną bazą danych i kilkoma bilionami historycznych rekordów. Z biurami i pracownikami w Europie, Australii i Izraelu, MyHeritage otworzy swoje pierwsze biuro w Utah, USA, miejscu gdzie będzie się mieścił FamilyLink.com, które jest zarazem najczęściej cytowanym miejscem na świecie jako stolica historii rodziny.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z połączenia sił z utalentowanym zespołem FamilyLink.com w mieście Provo, aby móc dostarczyć znaczącą wartość rodzinom na całym świecie – mówi dyrektor generalny i założyciel MyHeritage Gilad Japhet. – Połączenie blisko biliona profili drzew genealogicznych MyHeritage z masową biblioteką danych historycznych serwisu FamilyLink znacząco ułatwia sytuację osób i rodzin szukających możliwości odkrywania i udostępniania historii rodziny.

Założone w 2006 roku, zarówno FamilyLink.com i WorldVitalRecords.com są usługami opartymi o subskrypcje, które zapewniają dostęp do ogromnej bazy danych historycznych treści, obejmując kilka miliardów osób w ramach spisu powszechnego, rekordów urodzenia, małżeństwa i śmierci, jak również posiada największe archiwum historyczne gazet. Wspomniane dane przyniosą nowe wartości dla 60 milionów ludzi, którzy są zarejestrowali na MyHeritage w 38 różnych językach, tworząc ponad 900 milionów profili w 21 milionach drzew genealogicznych. Kiedy zgromadzone dane znajdą się pod wspólnym dachem MyHeritage, innowacyjna technologia Smart Matching automatycznie dopasuje nowe historyczne dane do przodków odpowiednich użytkowników i krewnych w drzewach genealogicznych.

Nasz zespół weteranów historii rodziny nie mógł być bardziej podekscytowany z faktu połączenia sił z MyHeritage – powiedział dyrektor generalny FamilyLink.com Paul Brockbank. – To przejęcie tworzy nowe horyzonty w poznawaniu historii rodziny. Ludzie otrzymają możliwość przeszukiwania wszechstronnych źródeł z historycznymi treściami w celu dokonania nowych, ekscytujących odkryć. Ponadto, będą mieć możliwość dzielenia się tymi informacjami z ich krewnymi i zapisania znalezisk w swoim drzewie genealogicznym. Po połączeniu pod przywództwem MyHeritage, usługa nadal będzie się rozwijać i zwiększać wartość dodaną dla milionów rodzin.

Założyciel i dyrektor generalny MyHeritage Gilad Japhet dodaje: Utworzenie bazy amerykańskiej dla MyHeritage w Utah, międzynarodowym centrum badań genealogicznych, jest kamieniem milowym w naszym rozwoju i niesie ze sobą dużą szansę dla firmy i rodzin, które obsługujemy. MyHeritage oferuje doskonałe usługi, aby móc zebrać cenne archiwum rodziny i zachować je dla przyszłych pokoleń w otoczeniu, które jest przyjazne i bezpieczne. Jesteśmy bardzo podekscytowani dużymi ilościami treści, które będą dodawać więcej kolorów i życia do drzew genealogicznych. Dzięki naszej potężnej wyszukiwarce i automatycznej technologii Smart Matching znajdziemy rocznik Twojej matki, wolę Twojego pradziadka i rekordy z Twoimi przodkami na temat ich imigracji, zostawiając ci trochę czasu na ich podziwianie – korzystaj i udostępniaj swoje rodzinne dziedzictwo. Zrobimy to na skalę światową, ponieważ żyjemy w świecie, który jest mniejszy i bardziej ściśle powiązany ze sobą, niż kiedykolwiek wcześniej.

To jest ostatnia ze strategicznych serii przejęć dokonanych przez MyHeritage od 2007 roku, które zawierają przejęcia Pearl Street Software, twórców GenCircles.com i oprogramowania Family Tree Legends; darmowego serwisu kopii zapasowej pod nazwą BackupMyTree.com; europejskiego lidera sieci rodzinnej OSN (Verwandt) GmbH, holenderskiej sieci rodzinnej ZOOOF; brytyjskiej sieci Kindo.com i polskiej sieci rodziny Bliscy.pl.

Większość pracowników FamilyLink.com dołączy do MyHeritage i będzie ulokowana w nowym biurze w miejscowości Provo, Utah wnosząc korzyści z bogatej wiedzy, którą posiadają i doświadczeniami na rynku północnoamerykańskiej genealogii. Dyrektor generalny FamilyLink.com, Paul Brockbank, wcześniej dyrektor generalny Logoworks i GM z Hewlett Packard Solutions Web Print, będzie odgrywać kluczową rolę we wspieraniu transakcji w ciągu najbliższych miesięcy, a później dołączy do zarządu MyHeritage. Założyciel FamilyLink.com, Paul Allen, wcześniej współzałożyciel Ancestry.com i aplikacji FamilyLink.com „We’re Related” na Facebooku nie dołączy do MyHeritage.

W krótkim okresie czasu, MyHeritage będzie kontynuować obsługę dwóch stron FamilyLink.com i WorldVitalRecords.com, z zamiarem osiągnięcia pełnej integracji w z serwisem MyHeritage w 2012 roku. Ze skutkiem natychmiastowym lojalni abonenci i użytkownicy MyHeritage będą uprawnieni do otrzymania zniżki do 50% na subskrypcje FamilyLink.com i subskrypcje WorldVitalRecords.com i vice versa.

źródło: informacja prasowa