MyHeritage wprowadza badanie DNA dla globalnej społeczności

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

MyHeritage, najpopularniejsza sieć rodzinna w Internecie ogłosiła dzisiaj włączenie badań DNA do swojej podstawowej oferty historii rodziny. To posunięcie dodaje genealogię genetyczną do zestawu narzędzi badań nad historią rodziny, które znajdują się w firmie i są wykorzystywane przez miliony rodzin

MyHeritage, najpopularniejsza sieć rodzinna w Internecie ogłosiła dzisiaj włączenie badań DNA do swojej podstawowej oferty historii rodziny. To posunięcie dodaje genealogię genetyczną do zestawu narzędzi badań nad historią rodziny, które znajdują się w firmie i są wykorzystywane przez miliony rodzin na całym świecie.

MyHeritage stał się zaufanym domem w Internecie dla rodzin pragnących poznać swoją historię rodziny i pozostawać w kontakcie z bliskimi. Dotychczas na MyHeritage zarejestrowało się 62 mln użytkowników jak również na portalu znajduje się 22 mln drzew genealogicznych. Dzięki nowej biologicznej warstwie dodanej do MyHeritage w celu ulepszenia doświadczeń na MyHeritage, użytkownicy mogą teraz korzystać z serwisu, który łączy w sobie naukę, intuicyjne funkcje internetowe i sieć społeczną do odkrywania i udostępniania dziedzictwa rodzinnego.

„Badanie DNA oferuje wspaniały nowy sposób odkrywania swojego pochodzenia i odnajdowania nieznanych wcześniej krewnych”, powiedział założyciel i dyrektor generalny MyHeritage Gilad Japhet. „Oferując najwyższej jakości testy DNA w 38 językach dla naszych milionów użytkowników na całym świecie i dostarczając dopasowane wyniki DNA z setkami tysięcy ludzi, którzy już mieli przeprowadzane testy DNA podnosimy poprzeczkę niesienia naszej misji skierowanej do milionów ludzi. Poprzez połączenie DNA z naszą innowacyjną funkcją Smart Matches™, rodziny będą znajdować się bliżej niż kiedykolwiek w celu zbudowania bardziej kompletnego obrazu swoich historii”.- dodał Japhet.

DNA jest dziedzicznym materiałem u ludzi i prawie wszystkich innych organizmów. Zakupując prosty zestaw do przeprowadzania testu DNA, użytkownicy mogą teraz korzystać z informacji zawartych w ich DNA, aby móc znaleźć krewnych, którzy dzielą wspólnego przodka do wielu setek lat temu wstecz. Test DNA może również ujawniać pochodzenie etniczne, takie jak m.in. rdzenni Amerykanie, Afrykanie czy też osoby o żydowskim pochodzeniu po linii ojcowskiej lub też matczynej, a także pozwala odkryć informacje o przodkach w przypadku adopcji. Badania DNA mogą wyciągnąć poszukiwania historii rodziny z „ślepego zaułka” poprzez ujawnienie biologicznych stosunków. Flagowa technologia Smart Matching™ pomaga poskładać kawałek po kawałku poprzez odkrycie w jaki sposób drzewa genealogiczne spokrewnionych ludzi są połączone między sobą. Ponadto, osoby o tym samym nazwisku po linii ojcowskiej mogą się spotkać przez MyHeritage aby sprawdzić, czy są oni spokrewnieni poprzez DNA.

MyHeritage wprowadził dzisiaj szereg testów DNA, aby zaspokoić różne cele badawcze i budżety użytkowników oferując specjalne zniżkami dla abonentów MyHeritage począwszy tylko od 84$. Użytkownicy mogą określić dalekie pochodzenie przodków ich prostej linii ojcowskiej (Y-DNA) jak również w ich prostej linii matczynej (mtDNA). Mogą również odnaleźć krewnych we wszystkich liniach poprzez autosomalne DNA (Family Finder) otrzymując procentowo swoje etniczne korzenie i mogą potwierdzać lub odrzucać pokrewieństwo z danym krewnym. Zobacz pełną listę zestawów DNA na MyHeritage oraz listę często zadawanych pytań na temat testów DNA na MyHeritage.

W celu przeprowadzania analizy testów DNA użytkowników oraz dopasowań DNA, MyHeritage współpracuje z wieloletnim partnerem i światowym liderem w genealogii DNA, firmą Family Tree DNA. Family Tree DNA jest pionierem w genealogii genetycznej wraz z najnowocześniejszymi laboratoriami stworzyło największą na świecie bazę danych DNA dla genealogii i jest znane ze swojej współpracy z National Geographic nad Projektem Genograficznym. Wszystkie informacje są ściśle poufne i nigdy nie zostaną udostępnione.

Bennett Greenspan, prezes Family Tree DNA, powiedział: „Jesteśmy dumni mogąc współpracować z MyHeritage udostępniając badanie DNA dla znacznie szerszej, globalnej publiczności. Fenomenalny rozmiar i zasięg rodzinnej sieci globalnej MyHeritage stworzy nowe horyzonty w zakresie gromadzenia danych DNA, dzięki czemu o wiele więcej ludzi odkryje pochodzenie swoich przodków”.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem