Myślisz, że znasz się na innowacjach? Sprawdź, czego mogą cię nauczyć eksperci z Billennium

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Myślisz, że znasz się na innowacjach? Sprawdź, czego mogą cię nauczyć eksperci z Billennium

Udostępnij:

Dzisiejszy szybko zmieniający się świat jest pełen innowacyjnych rozwiązań. Codziennie powstają nowe projekty, rodzą się nowatorskie pomysły, oferowane są coraz bardziej oryginalne usługi. Czy wiesz, jak wygląda proces powstawania i wdrażania innowacji? Jaką drogę musi przebyć pomysł, aby mógł zostać wcielony w życie, w postaci produktu lub usługi? I jak to się dzieje, że niektóre rozwiązania podbijają rynek i zyskują miliony zadowolonych odbiorców na całym świecie, a inne – znikają niezauważone?

Jak zapewniają eksperci z Billennium – każdy pomysł na produkt, usługę lub jakiekolwiek rozwiązanie biznesowe można skutecznie i szybko przetestować. Dzięki specjalnie opracowanym programom – w zaledwie kilka dni, są w stanie sprawdzić jego potencjał rynkowy i opłacalność, a także zasugerować kierunek rozwoju, który może zwiększyć szansę na wdrożenie oraz przyszły sukces. Mają do tego odpowiednie narzędzia, i co ważniejsze – grono doświadczonych specjalistów, nieustająco powiększające się o kolejnych pasjonatów nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań.

Zostań częścią Laboratorium Innowacji Billennium

W Billennium pracuje już obecnie ponad 1300 osób, rozproszonych na kilku kontynentach. Wewnętrznej struktury firmy nie definiuje jednak lokalizacja, ale nowatorskie Centra Kompetencyjne, czyli międzynarodowe zespoły ekspertów, skupiające specjalistów z takich dziedzin, jak: rozwój oprogramowania, sztuczna inteligencja, CRM, big data, UX & Design, czy Project Management itd. Dołączając do grona ekspertów Billennium, będziesz miał szansę uczestniczyć w fascynujących projektach i mieć swój wkład w testowanie i współtworzenie najbardziej innowacyjnych produktów i usług.

W ramach jednego z eksperckich centrów Billennium – Laboratorium Innowacji (Innovation Lab) współpracują ze sobą najbardziej doświadczeni specjaliści IT, designu i modelowania biznesowego. Dzięki nowatorskiej formule działania Innovation Lab, opartej na Design Sprintach, są w stanie skutecznie zrealizować kompletny, wieloetapowy proces odkrywania produktu (product discovery), począwszy od pomysłu biznesowego, aż po plan implementacji.

Design Sprint – jak to działa?

Design Sprint to jedna z flagowych usług Billennium realizowanych w ramach Innovation Lab, dzięki której innowatorzy mogą, w krótkim czasie i w bezpiecznych warunkach przekonać się, czy ich pomysł na usługę albo projektowany produkt ma szansę odnieść sukces w realnej rzeczywistości biznesowej. W Billennium Design Sprinty trwają 4 dni. Do każdego z nich starannie kompletowany jest zespół, złożony ze specjalistów różnych dziedzin, których wiedza oraz umiejętności w największym stopniu odpowiadają na potrzeby klienta i realizowanego procesu.

Design Sprint to godziny kreatywnych dyskusji i wymiany pomysłów, a także inspirującej pracy nad budowaniem prototypów oraz ich testowaniem. Wszystko po to, aby po 4 dniach odpowiedzieć klientowi na pytanie, czy zaproponowane przez niego rozwiązanie biznesowe ma szansę się zadziałać, jeśli tak – to w którym kierunku najlepiej je dalej rozwijać. Sprinty projektowane i realizowane są zgodnie z najlepszymi praktykami, zaczerpniętymi z takich metodologii jak: Design Thinking, Scrum, czy Lean Start-up, dzięki czemu proces dostarcza twardych danych, na których można oprzeć dalsze decyzje biznesowe.

Z Billennium rozwiniesz skrzydła

Praca w Billennium to nie tylko możliwość obserwowania z bliska i aktywnego uczestniczenia w najbardziej innowacyjnych procesach oraz współtworzenia technologii przyszłości. To także wymiana doświadczeń, wzajemna nauka i inspiracja czerpana od pasjonatów swoich dziedzin. Firma nieustannie się rozwija, udoskonalając oferowane rozwiązania i dbając o podnoszenie kompetencji pracowników. Na przestrzeni ponad 18 lat działalności eksperci Billennium, korzystając ze swej wiedzy i wypracowanych technologii, wsparli ponad 100 zadowolonych klientów.

W 2021 roku firma otrzymała tytuł Partnera Roku Microsoft w Polsce. Została również wyróżniona prestiżowym, międzynarodowym certyfikatem Great Place to Work, przyznawanym najlepszym pracodawcom na świecie. Pracownicy cenią Billennium jako miejsce pracy przede wszystkim za: dobrą atmosferę, budowaną konsekwentnie kulturę zaufania i transparentną komunikację, uczciwość, elastycznie podejście oraz dbanie o work-life balance. Doceniają również otwartość na zmiany i niemal nieograniczone możliwości rozwoju oraz realizacji zawodowej, która jest zawsze aktywnie wspierana przez przełożonych.

 

Artykuł powstał we współpracy z Billennium