mytaxi dokonuje kolejnego przejęcia w Europie – rumuńskiego Clever Taxi

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

mytaxi, pierwsza na świecie aplikacja do zamawiania taksówek, której głównym inwestorem jest grupa Daimler AG, ogłosiło dziś całkowite przejęcie udziałów Clever Taxi – rumuńskiej aplikacji taxi. Strony nie ujawniają dokładnych szczegółów transakcji, choć zapewniają, że chodzi o ośmiocyfrową kwotę.

To już trzecia tego typu duża akwizycja dokonana przez mytaxi w ciągu roku, dzięki której mytaxi dostępne jest już w 11 krajach i ponad 70-ciu miastach w Europie. W lipcu 2016 r. mytaxi ogłosiło połączenie z Hailo, wiodącą aplikacją taksówek w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a w lutym 2017 przejęło Taxibeat, lidera wśród aplikacji taxi w Grecji.

– Jako pierwsza aplikacja do zamawiania taksówek w Rumunii, Clever Taxi jest idealnym partnerem dla mytaxi. Dynamiczny rozwój Clever Taxi potwierdza również jak obiecujący jest rynek taxi w Rumunii – mówi Andrew Pinnington, dyrektor generalny mytaxi.

Clever Taxi zostało założone w 2010 roku przez Mihai Rotaru i Alexandru Dumitru. Do tej pory firma działała w dwudziestu największych miastach w Rumunii z flotą 17 000 zarejestrowanych taksówkarzy oraz około 600 000 klientów. Od 2010 roku Clever Taxi zrealizowało ponad 40 milionów przejazdów, będąc liderem wśród aplikacji do zamawiania taksówek w Rumunii.

mytaxi wraz z Clever Taxi zamierza także stworzyć lokalne Centrum badań i Rozwoju (R&D) w Bukareszcie, aby zapewnić technologie mobilności na całym świecie.

– Dołączenie do mytaxi pozwoli nam realizować naszą wspólną wizję rynku przewozów. Od 2010 Clever Taxi jest pionierem rozwiązania ułatwiającego poruszanie się po miastach w całej Rumunii. mytaxi jest idealnym partnerem dla nas, ponieważ wspólnie jesteśmy zaangażowani w inwestowanie w rynki lokalne i zapewnianie najbezpieczniejszej, niezawodnej i legalnej formy mobilnego transportu – zaznacza Mihai Rotaru, współzałożyciel i dyrektor generalny Clever Taxi.

Dzięki temu strategicznemu przejęciu mytaxi przyspiesza swoją międzynarodową ekspansję. mytaxi, założone w 2009 roku, jest pierwszą na świecie aplikacją umożliwiającą bezpośrednie połączenie między pasażerem, a kierowcami taksówek. Dzięki łącznej liczbie ponad 10 milionów pobrań, ponad 120 000 zarejestrowanych kierowców i dostępności w ponad 70-ciu miastach i 11-stu krajach europejskich, mytaxi potwierdza swoją mocną pozycję w Europie.

Klaus Entenmann, dyrektor generalny Daimler Financial Services, podkreśla znaczenie inwestycji Daimlera w mytaxi – mytaxi jest podstawowym elementem naszej strategii mobilności i realizuje nasze ambicje bycia wiodącym dostawcą usług mobilnych.