mytaxi ogłasza nowego CEO. Andrew Pinnington ustępuje ze stanowiska

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

mytaxi, największa firma taxi w Europie, będąca spółką zależną od Daimler Mobility Services GmbH, ogłasza zmianę CEO. 16 kwietnia 2018 roku obecny prezes mytaxi, Andrew Pinnington, przekaże swoje obowiązki Marcowi Bergowi.

fot. materiały prasowe

Przez ostatnich 18 miesięcy pod kierownictwem Pinningtona mytaxi dokonało licznych strategicznych przejęć i rozwijało się bardzo dynamicznie. W samym 2017 roku mytaxi zrealizowało 75 milionów kursów (+337%) i zwiększyło liczbę aktywnych użytkowników do ponad 11 milionów (+194%).  

Andrew Pinnington postanowił ustąpić ze stanowiska CEO mytaxi po udanych przejęciach strategicznych firm Hailo, Clever Taxi i Beat, dzięki którym mytaxi rozszerzyło swój obszar działania m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rumunii i Grecji. Do lipca 2016 roku obejmował funkcję prezesa firmy Hailo, która w wyniku akwizycji stała się częścią mytaxi. 

Marc Berg od 2016 roku pełni funkcję Dyrektora Generalnego w regionie DACH firmy Klarna Group, wiodącego dostawcy bezpiecznych usług płatniczych w Europie. Był odpowiedzialny za realizację strategicznych przejęć, jednocześnie budując mocną pozycję firmy w regionie DACH. Oprócz wiedzy eksperckiej w dziedzinie bankowości i e-commerce Berg ma doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych w kilku szybko rozwijających się firmach technologicznych. 

– Cieszę się, że w osobie Marca Berga znaleźliśmy doświadczonego stratega, mającego kompetencje kierownicze w firmach z branży technologicznej – mówi Stephan Unger, Przewodniczący Rady Nadzorczej i Członek Zarządu Daimler Financial Services – Jestem przekonany, że obejmując stanowisko CEO mytaxi, utrzyma dynamikę wzrostu, jaką firma odnotowała w ciągu ostatniego roku, a także zadba o to, by mytaxi pozostało globalnym liderem mobilności. Jednocześnie dziękuję Andrew Pinningtonowi za dokonanie licznych przejęć, dzięki którym mytaxi wyrosło na nowoczesną usługę taxi o największym zasięgu w Europie. Szanujemy jego decyzję i jesteśmy wdzięczni za jego wsparcie w płynnym przekazaniu obowiązków Marcowi Bergowi. 

– Doświadczyłem niesamowitych trzech lat w branży,  początkowo w Hailo, a następnie w mytaxi – mówi Andrew Pinnington – W ciągu ostatnich 18 miesięcy udało nam się zintegrować cztery międzynarodowe firmy, o różnych kulturach i podejściach, a także wejść na nowe rynki i dynamicznie powiększać działalność mytaxi. Przekształciliśmy się w prawdziwego europejskiego lidera i mamy szansę stać się graczem globalnym. 

– mytaxi udało się osiągnąć status niekwestionowanego lidera w ciągu ostatnich 18 miesięcy – mówi Marc Berg – Naszym planem jest jego utrzymanie i dalszy rozwój. To wyzwanie ze względu na niezwykle dynamiczne otoczenie rynkowe, które bardzo szybko się zmienia, ale mamy mocnych partnerów i silny zespół, by temu sprostać. Cieszę się, że wspólnie z nimi będę mógł realizować kolejne wyzwania w mytaxi. 

mytaxi działa obecnie w 11-stu krajach Europy i dwóch Ameryki Południowej (Peru i Chile), łącznie w 70-ciu miastach. Współpracuje z nią ponad 120 000 zarejestrowanych kierowców.