mytaxi w Polsce doczekało się integracji z aplikacją Google Maps

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Polska wersja aplikacji mytaxi, służącej do zamawiania taksówek, doczekała się właśnie integracji z aplikacją Google Maps. Dzięki niej użytkownicy Google Maps będą mogli bezpośrednio z poziomu aplikacji zamówić taksówkę mytaxi. W Polsce mytaxi dostępne jest w Warszawie, Krakowie i Trójmieście.

Tą nową opcją będą mogli cieszyć się również użytkownicy mytaxi we Włoszech i w Austrii. Integracja aplikacji Map Google z mytaxi, to kolejny etap partnerstwa mytaxi i Google Maps w Europie – od marca 2016 roku integracja mytaxi z Google Maps była dostępna tylko w niemieckich i hiszpańskich miastach, w których operuje mytaxi.

Do celu z Google Maps

Aplikacja Google Maps, oprócz dostarczania dokładnych map 220 krajów świata, stanowi przydatne narzędzie sugerujące możliwości dotarcia do celu oraz szacowany czas podróży, za pośrednictwem komunikacji miejskiej, samochodu, roweru, pieszo, a obecnie także taksówką. Dzięki integracji Google Maps z mytaxi, użytkownicy otrzymają dedykowane informacje o taksówkach mytaxi, takie jak: średni czas oczekiwania na taksówkę, a także szacowany czas i koszt przejazdu. Dużym udogodnieniem oraz oszczędnością czasu, jest również brak potrzeby ponownego określania lokalizacji i celu w aplikacji mytaxi – te dodają się automatycznie po przekierowaniu z Google Maps.

  • Dzięki integracji mytaxi z aplikacją Google Maps, użytkownicy mytaxi w Polsce mogą szybko i łatwo dostać się z punktu A do punktu B. Bardzo się cieszymy, że Google wybrał mytaxi jako partnera taksówkowego w Polsce, Włoszech, Austrii, a także Niemczech i Hiszpanii – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce – Coraz więcej pasażerów docenia korzyści i wygodę, jakie daje mytaxi – wystarczy jedno kliknięcie, aby zamówić, a następnie zapłacić za taksówkę za pomocą smartfona.

Jak skorzystać z mytaxi w Google Maps?

Aby zamówić mytaxi z poziomu Map Google, należy:

  • Określić swoją lokalizację i punkt docelowy w Google Maps

  • Spośród opcji dojazdu kliknąć w ikonkę taksówki, która pojawi się tuż obok transportu samochodowego, publicznego, pieszego i rowerowego

  • Kliknąć w ikonkę z logo mytaxi

  • Użytkownik, który już wcześniej miał zainstalowaną aplikację mytaxi, zostanie przekierowany do aplikacji, jeśli wybierze opcję dojazdu za pośrednictwem taksówki

  • Użytkownik, który nie ma zainstalowanej aplikacji mytaxi, zostanie przekierowany bezpośrednio do zakładki mytaxi w sklepie Google Play lub App Store, aby pobrać aplikację, a następnie zamówić przejazd.