MyWebzz.com – definiujemy web design na nowo

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Czy to koniec ery programistów? Atrakcyjna firmowa strona www bez programowania właśnie przestała być mitem. Teraz bez żadnej linijki kodu stworzysz interaktywne menu, zaawansowane animacje czy ciekawe galerie. Wszystko to zrobisz w oknie przeglądarki dzięki platformie MyWebzz.com.

Czy to koniec ery programistów? Atrakcyjna firmowa strona www bez programowania właśnie przestała być mitem. Teraz bez żadnej linijki kodu stworzysz interaktywne menu, zaawansowane animacje czy ciekawe galerie. Wszystko to zrobisz w oknie przeglądarki dzięki platformie MyWebzz.com. Twórcy projektu: Grzegorz Kaźmierczak i Michał Krzemiński opowiadają nam o projekcie MyWebzz.

Kiedy słyszę „kreator www”, zwykle wyobrażam sobie prymitywną aplikację dodawaną co najwyżej jako bonus do zakupionej domeny. Takie narzędzie zwykle oferuje nam zmianę tekstów i zdjęć na stronie, a powstała witryna okazuje się mało atrakcyjną „powtórką powtórek” istniejących szablonów. Cóż, takie są kreatory. Czy można zatem stworzyć prawdziwie funkcjonalne narzędzie do tworzenia stron www, które zerwie z obowiązującymi standardami?

Twórcy MyWebzz.com określają swój projekt jako odmienny od dotychczasowych. Narzędzie dla firm, grafików i zwykłych użytkowników ma być rewolucją. Czy MyWebzz rzeczywiście przewyższa funkcjonalnością konkurencyjne rozwiązania? Zobaczcie i przeczytajcie sami!

Film przedstawiający działanie serwisu MyWebzz:

 

 

Przecież jest już mnóstwo innych podobnych projektów. Czym MyWebzz.com wyróżnia się na tle istniejących kreatorów?

Nasz kreator daje pełną kontrolę nad zawartością strony. Możesz wybrać szablon lub stworzyć stronę od podstaw. Łatwo dostosujesz wygląd, położenie i inne cechy elementów strony. Zawartość możesz zmieniać począwszy od wprowadzenia własnych zdjęć i tekstów, przez dopasowanie menu strony i stylu galerii, aż po nadanie elementom strony unikalnych animacji. Jednym kliknięciem dodasz też formularz kontaktowy czy mapkę dojazdową. Stronę opublikujesz w HTML5 i we Flash’u.

Jakie strony można u was zbudować?

Obecne funkcjonalności pozwalają na swobodne stworzenie strony-wizytówki firmy lub strony dla osoby prywatnej. Z MyWebzz strona gabinetu dentystycznego, kwiaciarni albo biura podróży, oryginalne portfolio fotograficzne, czy strona okazjonalna (e-kartka walentynkowa, zaproszenie na imprezę, strona jako prezent) to już żaden problem.

Do kogo adresowane jest Wasze narzędzie?

Każdy może stworzyć własną stronę, obsługa kreatora jest bardzo prosta. Możesz zbudować stronę „od zera” lub skorzystać z darmowych szablonów MyWebzz i dowolnie je modyfikować. Szablony są przeznaczone głównie dla firm.

Załóżmy że mam cukiernię. Chciałbym, żeby szybko i efektownie zaistniała w sieci. Co mam zrobić, żeby tego dokonać?

Po prostu wejdź na www.mywebzz.com i wybierz szablon. Następnie wstaw logo i nazwę firmy, teksty i zdjęcia Twoich słodkich wypieków. Jeszcze tylko wybór domeny i publikacja – strona jest gotowa. Teraz możesz wysłać link z adresem do Twoich klientów.

Przykładowe szablony dostępne za darmo na platformie:

A jeśli jestem grafikiem?

Zapewne brak umiejętności programowania ogranicza Twoją kreatywność w projektowaniu stron. MyWebzz to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Możesz projektować własne szablony i na nich zarabiać.

Zarabiać z MyWebzz?

Właśnie tak! Szablony, które stworzysz możesz wystawić na sprzedaż na MyWebzz.com. Jeśli użytkownikowi serwisu spodoba się któryś z Twoich projektów, będzie mógł go kupić za ustaloną przez Ciebie cenę.

Zbudowanie strony to jedno. Co z integracją innych usług?

Oferujemy gotową stronę z niezbędnymi dodatkami. W każdym pakiecie ze stroną zapewniamy hosting, integrację z Google Analytics i SEO. Bezpośrednio w serwisie możliwy jest też zakup własnej domeny.

Ile kosztuje zbudowanie strony z MyWebzz?

Za darmo można zbudować stronę z domeną .mywebzz.com, strona ta będzie nosiła także oznaczenie MyWebzz. Możliwy jest jednak zakup abonamentu Premium, dzięki któremu znika oznaczenie serwisu i można podłączyć do strony własną domenę.

Co mówi się o Was w branży?

Projekt spotkał się z wieloma przychylnymi opiniami na konferencji The Next Web w Amsterdamie. Największe wrażenie wywarły strony działające na iPadzie. Ostatnio niespodziankę sprawił nam pozytywny artykuł na AntyWeb.pl.

Jakie są Wasze najbliższe plany?

Przychylne opinie o kreatorze MyWebzz i o stronach działających na iPadzie skłoniły nas do rozbudowania możliwości stron w pełni wykorzystujących interfejs dotykowy. Premiera wersji beta tej ciekawej funkcjonalności planowana jest na 12 września br., na targi startupów TechCrunch w San Francisco. Pracujemy także nad aplikacją do tworzenia stron na Facebooku. Z racji dużego zainteresowania ze strony firm hostingowych oraz registrarów domen przygotowujemy API do obsługi klientów hurtowych.

Czy przez MyWebzz programiści naprawdę wyginą?

Oczywiście, że nie! Zawsze będą potrzebni, nawet kilku zatrudniamy :). Tworząc strony www możemy jednak zastąpić wiele linii kodu kliknięciami przeciętnego użytkownika z poziomu przeglądarki. To znacznie skraca cały proces. Mamy nadzieję, że dzięki MyWebzz każdy niebawem samodzielnie zbuduje własne miejsce w sieci.

Dzięki za wywiad!


Specjalnie dla czytelników mamstartup.pl przygotowaliśmy niespodziankę. Mamy świadomość, że projekt dopiero zaczyna funkcjonować i wciąż można go ulepszać. Dlatego cenne uwagi, konstruktywną krytykę i ciekawe pomysły rozwoju z przyjemnością nagrodzimy pełnym abonamentem rocznym o wartości 143 zł. Piszcie na: [email protected].