Na kongresie Impact’16 startupy spotkają się z korporacjami

Dodane: 03.06.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

W dniach 15 - 16 czerwca w Krakowie odbędzie się kongres nowej gospodarki Impact’16, podczas którego światowi eksperci opowiedzą o tym, jak Czwarta Rewolucja Przemysłowa może wpłynąć na rozwój ekonomii, technologii i społeczeństwa w Polsce.

W ramach kongresu rusza także program Startup Connector, który kontaktuje startupy z przedstawicielami korporacji. Może w niej wziąć udział każde przedsiębiorstwo cyfrowe zajmujące się innowacjami.

Kongres odbędzie się przy wsparciu i z udziałem kluczowych osób odpowiedzialnych za innowacje i rozwój gospodarki w Polsce: Mateusza Morawieckiego – Ministra Rozwoju, Jarosława Gowina – Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Anny Streżyńskiej – Minister Cyfryzacji, a także Patrycji Klareckiej – Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz prof. Macieja Chorowskiego Prezesa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Wydarzenie zgromadzi polskich i zagranicznych ekspertów z dziedziny innowacji, rozwoju przedsiębiorczości, cyfryzacji i finansowania startupów, którzy podzielą się wiedzą i doświadczeniem, a także opowiedzą o światowych praktykach, które można wykorzystać na naszym gruncie, by w Polsce budować nowoczesną gospodarkę m.in.:

  • Burton Lee – światowej sławy specjalista w dziedzinie innowacji, design thinking, inwestycji wysokiego ryzyka oraz tworzenia planów, strategii i technologii dla startupów. 
  • David Plouffe – od 2014 r. zarządza firmą Uber, autor dwóch zwycięskich kampanii prezydenckich Baracka Obamy
  • Ryan Panchadsaram – odpowiadał za obszar technologiczny w Białym Domu, kluczowy członek zespołu kryzysowego, który odblokował platformę HealthCare.gov
  • Matteo Rizzi – twórca międzynarodowych spotkań branżowych FinTechStage
  • Lucian Tarnowski – założyciel i CEO BraveNew.com, platformy łączącej pracowników, klientów i partnerów biznesowych

Startup Connector

Dla wielu startupów dotarcie z informacją o swoim produkcie do odpowiednich osób w dużych firmach to spore wyzwanie. Jednocześnie, także w korporacjach coraz częściej pojawia się potrzeba poszukiwania innowacji. Dlatego, w ramach Impact 16’ ruszył program Startup Connector, który kontaktuje startupy z przedstawicielami korporacji. Może w niej wziąć udział każde przedsiębiorstwo cyfrowe zajmujące się innowacjami. Kolejnym etapem jest weryfikacja rozwiązań startupów i dopasowanie ich do obszaru zainteresowań przedstawiciela danej korporacji. 

Te spotkania mają pełnić funkcję mostu: chcemy połączyć przykładowego dyrektora marketingu czy finansowego z przedstawicielem startupu, umożliwić spotkanie osobom, które chcą zainwestować swoje pieniądze z tymi, którzy mają pomysł, jak je pomnożyć. Każdy uczestnik powinien mieć poczucie dobrze spożytkowanych dwudziestu minut. Liczymy na to, że te spotkania będą pierwszym krokiem ku realnym wdrożeniom 

Fundacja Startup Poland otworzyła właśnie rekrutację na spotkania, które odbędą się podczas Impact’16 w Centrum Konferencyjnym ICE w Krakowie. Wstępna rejestracja startupów do programu Startup Connector odbywa się za pośrednictwem formularza:http://goo.gl/forms/DHSdIYoaPS.

Program i rejestracja uczestników Impact CEE są dostępne na stronie wydarzenia: www.impactcee.com

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia