Na straży bezpieczeństwa stoi słoń

na strazy bezpieczenstwa stoi slon
Udostępnij:
Na straży bezpieczeństwa stoi słoń. Co się kryje za tymi słowami? To elephant door™ - pierwszy inteligentny system zabezpieczający mieszkanie. Po ponad dwóch latach ciężkiej pracy polskiego start-up'u, wreszcie wchodzi na rynek. Czy go zrewolucjonizuje? – wszystko przed nami.

fot. materiały prasowe 

Jaki problem rozwiązuje elephant door™? 

Włamania do mieszkań są obecnie wyjątkowo częstym zjawiskiem. W Polsce średnio dochodzi do nich co 10 minut. Jak można im zapobiec jeszcze zanim do nich dojdzie? Czy można uchronić się przed kradzieżą? Czy istnieje rozwiązanie dedykowane mieszkaniom a nie domom? Te i wiele innych pytań stawiał sobie poznański start-up elephant. „Wzięliśmy pod lupę istniejący problem i znaleźliśmy skuteczne rozwiązanie. Stworzyliśmy system, którego zadaniem jest nie tylko wykrywanie włamań, ale przede wszystkim zapobieganie im. Cel jaki sobie postawiliśmy to niedopuszczenie do włamania. Nie chcemy pozwolić na to, aby złodziej przekroczył próg naszego mieszkania. To jedna z unikalnych cech elephant door™” – mówi Radosław Pallach – CEO firmy Elephant. 

Jak to się wszystko zaczęło?

 Historia dnia codziennego, której nikt nie przewidział. Pewnego dnia koleżanka z pracy miała włamanie w swoim mieszkaniu, zaczęliśmy rozmawiać, długo nie musieliśmy czekać, posypały się kolejne historie. Zrozumieliśmy, że problem kradzieży i włamań do mieszkań jest problemem globalnym, który może dotknąć każdego z nas. Skoro jest problem, to dla nas stanowi to wyzwanie – wyzwanie, które musi mieć swoje rozwiązanie. Nie było na co czekać. Zakasaliśmy rękawy i wzięliśmy się do pracy – opowiada Pallach. 

Jak działa elephant door™?

Elephant door™ jest inteligentnym systemem zabezpieczającym mieszkanie. Cechuje go prostota i funkcjonalność. Dzięki zastosowanej technologii Easy Install montaż urządzenia jest bardzo prosty i nie wymaga narzędzi. Wystarczy zamocować je na drzwiach wejściowych mieszkania. Elephant door™ współpracuje z aplikacją mobilną, kompatybilną z systemami Android oraz iOS. Z poziomu aplikacji możemy sterować urządzeniem, a w przypadku podjęcia prób włamania odpowiednio zareagować. Mówiąc najprościej, gdy system wykryje drgania drzwi, które uzna za niebezpieczne, uruchomi syrenę alarmową, a aplikacja momentalnie nas o tym poinformuje. Dzięki zastosowaniu odpowiednich algorytmów urządzenie potrafi odróżnić zwykłe pukanie do drzwi od szarpania za klamkę czy agresywnych prób otwierania zamka. Reaguje też na ruch drzwi, więc natychmiast rozpoznaje wtargnięcie do mieszkania. W praktyce elephant door™ daje czas na działanie jeszcze zanim włamywacz dostanie się do środka.

Do kogo kierowany jest produkt?

Jest on przeznaczony dla właścicieli mieszkań, ale również osób wynajmujących. Elephant door™ jest urządzeniem uniwersalnym i pasuje na każde drzwi o płaskiej powierzchni. W przypadku zmiany miejsca zamieszkania, urządzenie przeprowadza się razem z nami - wystarczy zdjąć urządzenie z drzwi i zainstalować w nowy miejscu.

Elephant door tworzy bardzo perspektywiczną kategorię

Na przestrzeni ostatnich lat, systemy smart home zyskały dużą popularność. Specjaliści zapowiadają, że ma być tylko lepiej. W roku 2015 rynek smart home wart był 62 mld USD, natomiast prognozy głoszą, że do 2025 roku jego wartość osiągnie poziom 330 mld USD. Według statystyk, najbardziej cenionymi rozwiązaniami są te, które zapewnią bezpieczeństwo, przyczyniają się do oszczędności energii lub po prostu zapewniają większy komfort życia. Najczęściej rozwiązania smart przypisuje się domom, zapominając tym samym o mieszkaniach. Należy pamiętać, że w nich również można wprowadzać innowacyjne rozwiązania, które usprawnią codzienne funkcjonowanie. Elephant door wpisuje się w ideę smart home, smart living, odpowiadając na zapotrzebowanie mieszkańców bloków. Tym samym udowadnia, że mieszkanie również może być SMART.

Za każdym startupem stoi sztab ludzi

Autorem pomysłu jest Radek Pallach – CEO firmy Elephant. Finalny produkt jest natomiast efektem pracy całego team’u. Grupa ludzi o różnych spojrzeniach oraz kompetencjach dała początek Elephant’owi. Podstawą każdego startup’u technologicznego jest zaplecze, które odpowiada za kwestie techniczne. W tym przypadku za rozwój technologii odpowiada inż. Bogdan Fabiański. 

Pomysł Radka, kreatywność i otwarty umysł całego zespołu oraz umiejętności techniczne  pozwoliły osiągnąć coś niezwykłego.  Połączenie kompetencji ułatwiło oswojenie początkowo trudnego słonia w skuteczne rozwiązanie. Zapewni on bezpieczeństwo każdemu, kto zdecyduje się na przyjęcie do siebie Elephant’a. 

Wielu doceniło elephant door™ 

Prace nad elephant door™ trwają nieustannie od ponad dwóch lat. W tym czasie firma zdążyła zdobyć wiele prestiżowych nagród. W 2015 roku elephant zwyciężył w konkursie ScaleMeGlobal oraz Microsoft Continuum. Dobrą passę podtrzymał wygrywając w 2016 roku, organizowany przez UPC Biznes konkurs THINK BIG.

Jak można zdobyć urządzenie? 

Elephant door™ jest już dostępny w przedsprzedaży w sklepie internetowym na www.myelephant.co. Do 30 grudnia 2016 roku można go zamówić w niższej cenie 699 zł (regularna cena to 799 zł) z bezpłatną dostawą na terenie Polski. W pakiecie z elephant door™ otrzymujemy również ubezpieczenie od kradzieży majątku znajdującego się w mieszkaniu i gwarancję darmowego zwrotu do 30 dni.