Nadchodzi Kenis – polski e-uniwersytet

Dodane: 06.08.2014

Informacja prasowa

Udostępnij:

Tradycyjnie rozumiana edukacja pozwala zdobyć pewien typ wiedzy, lecz nie gwarantuje Ci w żaden sposób sukcesu. By go osiągnąć, niezbędne jest – zarówno w okresie nauki w szkole, jak i pracy zawodowej, rozwijanie umiejętności, kompetencji i talentów. Jeśli tego nie zrobisz, szanse na sukces zawodowy, dostatnie życie i co najważniejsze, realizację własnych marzeń, będą wyraźnie mniejsze.

W tradycyjnym systemie uczysz się wszystkiego, również tego, czego nie lubisz i do czego nie posiadasz kompetencji oraz uzdolnień (nie ma ludzi dobrych we wszystkim). Czy nowoczesna edukacja internetowa może zastąpić ten tradycyjny sposób myślenia o kształceniu? Na pewno jeszcze nie dziś, ale internet i technologia mogą znacznie pomóc ograniczyć bariery edukacyjne i zwiększyć efektywność nauczania.

Taki jest też główny cel projektu Kenis, który w zamyśle ma stać się „e-uniwersytetem”, w którym każdy uczeń, student oraz osoba aktywna zawodowo, będzie mogła podnosić swoją wiedzę, umiejętności i zdolności intelektualne. Na Kenis nauczysz się m.in. języka obcego (również tego bardziej egzotycznego), przygotujesz się do matury, powtórzysz materiał do klasówki, dowiesz się –  jak rozwijać biznes, nauczysz się sztuki sprzedaży i negocjacji, a także programowania i obsługi programów graficznych. Oczywiście to nie wszystko.

Ważne jest nie tylko, czego się nauczysz, ale przede wszystkim, jak to zrobisz. Kenis dostarczy Ci materiałów edukacyjnych w postaci wideo i tekstowej, jednak najciekawsza będzie nauka poprzez kursy, które wciągną Cię niczym gry. Każdy kurs to wirtualny profesor, który dzień po dniu poprowadzi Cię w kierunku pożądanej wiedzy czy umiejętności.

Na Kenis otrzymasz też swój indeks i możliwość wydrukowania dyplomów. Mamy nadzieję, że to jeszcze bardziej wciągnie Cię w chęć rozwoju. Młodsi – przed którymi studia dopiero za kilka lat, poczują się już jak studenci. Ci,  którzy studentami byli dawno (lub nie byli nigdy), będą mogli mówić o sobie, że nimi aktualnie są. I choć Kenis nie będzie formalnie żadną uczelnią (nie staramy się o to i nie chcemy tego), to liczymy, że z czasem uda nam się na nim wytworzyć atmosferę uczelni.

Na Kenis przetestujesz też swoją wiedzę i umiejętności. Będziesz też mieć możliwość rozwinięcia zdolności logicznego i analitycznego myślenia. Zwiększysz swoją percepcję i pamięć oraz popracujesz nad bolączką człowieka XXI wieku – koncentracją.  

Sam projekt wystartuje 1 września i będzie zawierał pewną bazę materiałów, kursów, egzaminów i aplikacji, jednak przed twórcami jeszcze mnóstwo pracy.

Jeśli chcesz nam pomóc –  możesz wykupić cegiełkę reklamową, możesz też wspomnieć o nas –  jeśli jesteś blogerem –  na swoim blogu, ewentualnie udostępnij ten artykuł na swojej tablicy na Facebooku.

Naszą ideę wspierają znani artyści m.in. Patrycja Markowska, Robert Janowski czy zespół Enej. Współpracuje też z nami wiele osób, z którymi tworzymy materiały. Wszystkim im dziękujemy, a czytelników Mamstartup.pl zapraszamy już 1 września.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem