Nadchodzi TeenCrunch Demo Day! Młodzież jest już gotowa, by zaprezentować swoje startupy

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Nadchodzi TeenCrunch Demo Day! Młodzież jest już gotowa, by zaprezentować swoje startupy

Udostępnij:

Miesiące wytężonej pracy, dziesiątki godzin warsztatów, liczne spotkania z mentorami. Pierwsza edycja programu TeenCrunch zbliża się do wielkiego finału. Już 27 listopada podczas TeenCrunch Demo Day nastoletni startupowcy zaprezentują swoje projekty światu.

Wykształcić kulturę przedsiębiorczości

Wydarzenie będzie podsumowaniem pierwszej edycji programu TeenCrunch, który jest efektem działań non-profit grupy nastolatków wspieranej przez dorosłych mentorów – liderów polskiego ekosystemu startupowego. 

Celem TeenCrunch jest edukacja i wsparcie merytoryczne (a w przyszłości także finansowe) przedsiębiorczej młodzieży w rozwijaniu umiejętności biznesowych. Idea powstała w głowie Fryderyka Sitnika, ucznia III klasy Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, który sam szukając alternatyw dla lekcji podstaw przedsiębiorczości, dostrzegł podobne zapotrzebowanie wśród swoich rówieśników. 

Po roku spędzonym w Stanach zacząłem chodzić do polskiego liceum i tam zdałem sobie sprawę, jak bardzo brakuje mi tu biznesowego nastawienia. W szkole oraz poza nią, pomimo dobrej woli moich nauczycieli i dyrekcji, nie miałem możliwości rozwoju w zakresie praktycznej przedsiębiorczości. To uświadomiło mi, że w Polsce w ogóle nie ma jeszcze wykształconej kultury przedsiębiorczości mówi Fryderyk Sytnik, pomysłodawca idei TeenCrunch.

Odnoszący sukcesy startupowcy dzielą się swoimi doświadczeniami

TeenCruch wsparli dojrzali startupowcy mający na swoim koncie wiele sukcesów biznesowych. Wśród nich znaleźli się m.in. Piotr Grabowski, przedsiębiorca, inwestor, co-founder foodtech.ac, akceleratora wspierającego startupy z branży foodtech, Igor Pielas, CEO startupy Activy, pierwszej mobilnej gry rowerowej, Paweł Sieczkiewicz, twórca Telemedi.co – jednego z najprężeniej rozwijających się startupów na rynku zdrowia, działającego w kilkunastu krajach oraz Agnieszka Sadowska, seryjna przedsiębiorczyni, CCO Printbox – oprogramowania SaaS dla drukarnii cyfrowych.

Życzyłbym sobie, aby młodzi już na jak najwcześniejszym etapie mieli jak najwięcej doświadczeń za sobą i nie musieli popełniać pierwszych błędów w dojrzałym wieku, tylko mogli skupić się na tym, by robić wielkie rzeczy. TeenCrunch to program, który służy właśnie tej idei – mówi Paweł Sieczkiewicz, prezes Telemedi.co.

6 projektów walczy o wstęp do globalnego akceleratora

TeenCruch Demo Day odbędzie się online już 27 listopada o godzinie 16:00. Udział jest darmowy, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie teencrunch.org.

Podczas konferencji zaprezentuje się sześć finałowych projektów programu TeenCrunch 2020. Są to: 

  • Nozill – projekt ułatwi utrzymywanie kontaktów biznesowych i osobistych. 

Mentor: Jędrzej Małolepszy, CEO Billtech; członkowie zespołu: Oskar Kościański, Cezary Wojciechowski, Tymoteusz Bajor

  • Botique – projekt za pomocą botów ułatwi komunikację pomiędzy konsumentami detalicznymi a średnimi przedsiębiorstwami.

Mentorka: Agnieszka Sadowska, PrintBox; członkowie zespołu: Kajetan Knopp, Piotr Głowacki

  • JBSneakers – startup, który zrewolucjonizuje sprzedaż limitowanych butów.

Mentorka: Katarzyna Piasecki, CEO ENNBOW; członkowie zespołu: Michał Janicki

  • Netwolf – projekt, który przyspieszy budowanie powtarzalnych elementów kodu przez programistów.

Mentor Jerzy Brodzikowski, General Manager w CIC Warsaw; członkowie zespołu: Adam Wróbel, Arkadiusz Małachowski, Kamil Grabiński, Przemek Hołobut, Filip Kołakowski

  • PaiNARA – startup wprowadza ekologiczną alternatywę do świata mody.

Mentorka Ewelina Wińska, Girls in Tech Poland; członkowie zespołu: Aga Page, Kinga Suchowska

  • 1Mind – usprawni pracę zespołów za pomocą map myśli.

Mentor Pawel Sieczkiewicz, CEO Telemedi.co; członkowie zespołu: Igor Dmochowski, Adam Szokalski

Zwycięski projekt otrzyma wstęp do amerykańskiego programu akceleracyjnego SparkTeen, w którym najlepsze startupy młodzieżowe z całego świata otrzymują wsparcie warte łącznie ponad 800 000 $.

TeenCrunch Demo Day to także moc inspiracji

Poza prezentacjami młodych startupowców uczestnicy konferencji będą mieli okazję wysłuchać prezentacji przygotowanych przez doświadczonych prelegentów. 

Podczas TeenCrunch Demo Day wystąpią:

  • Mateusz Mach – prezes i założyciel Nextrope, założyciel Opus Foundation, wyróżniony w Forbes “30 under 30 Europe”
  • Greg Albrecht – założyciel Albrecht&Partners, autor Podcastu “Greg Albrecht – wszystkie twarze biznesu”, Laureat konkursu “50 najbardziej kreatywnych osób w biznesie” Magazynu Brief
  • Lech Kaniuk – były prezes iTaxi i PizzaPortal, Prezes Sunroof, nagrodzony tytułem #BusinessGuru przez Business Link.

Wydarzenie odbywa się dzięki partnerom programu: Cambridge Innovation Center, Fundacji Venture Cafe, Sygnis Technologies, MamStartup, INNPoland oraz Fundacji Mentors4Starters.

Więcej informacji na temat TeenCrunch można znaleźć na stronie teencrunch.org. Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.