Nagrody FutureTech Night rozdane!

Dodane: 25.05.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

W czasie wieczornej gali FutureTech Night, będącej zwieńczeniem pierwszego dnia FutureTech Congress, rozdano nagrody dla najlepszych rozwiązań, produktów i usług w branży fintech, insurtech i big data. Jury przyznało nagrody w ośmiu kategoriach.

W kategorii „Best startup” wygrał Zencard, narzędzie do tworzenia programów lojalnościowych. Doceniono stworzenie oryginalnego rozwiązania integralnego z bezgotówkowymi płatnościami. Zencard to pierwszy polski start-up zakupiony przez tradycyjną instytucję finansową – PKO Bank Polski.

W kategorii „Fintech in Bank Implementation” zwyciężyła spółka technologiczna Alfavox za wprowadzenie innowacyjnego systemu Alpha Virtual Branch – narzędzie, które intuicyjnie rozumie ludzki umysł, dzięki czemu może wspiera rozwój i wydajność branży bankowej w XXI wieku.

Grupa Warta została laureatem w kategorii „Insurtech Implementation”. Za główny sukces firmy uznano wdrożenie platformy analitycznej DataWalk – innowacyjnego systemu opracowanego przez firmę PiLab, który jest wykorzystywany m.in. w procesie wykrywania oszustw.

Nagrodę w kategorii „Payment Solutions” przyznano Polskiemu Standardowi Płatności za BLIK – innowacyjny, bezpieczny i wygodny sposób płatności mobilnych. Zaledwie dwa lata temu największe polskie banki postanowiły wspólnie zapewnić klientom powszechnie dostępny standard płatności mobilnych. Obecnie już 4 miliony klientów z powodzeniem korzysta z BLIK-a.

Vivus zwyciężył w kategorii „Lending Solutions”. Działająca od 2012 r. firma wprowadziła szereg rozwiązań, które stały się standardem w całym sektorze finansowym. Jury doceniło wkład Vivusa w rozwój rynku mikro-kredytów w Polsce.

W kategorii „Currency Exchange Solution” jury wyróżniło Currency One – czołową spółkę na rynku wymiany walut online w Polsce. Osiągając roczne obroty na poziomie przekraczającym 14 mld zł Currency One umacnia pozycję lidera w swojej branży.

Wirtualny doradca – Dronn – od Alior Banku wygrał w kategorii „Technology Innovation”. Dronn to pionierski system wykorzystujący elementy sztucznej inteligencji m.in. do windykacji długów. Wirtualny doradca przyczynił się już do znacznego obniżenia kosztów banku i zwiększonej satysfakcji klienta z tego typu usług.

W kategorii „IoT Solutions” zwyciężył Samsung Galaxy S8 – smartfon umożliwiający pełne zarządzanie inteligentnym domem, a tym samym ułatwiający życie i pozwalający oszczędzać czas użytkownikom.

FutureTech Congress to jeden z najważniejszych szczytów biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej dedykowany branżom fintech, insurtech oraz big data. Wydarzenie ma na celu stworzenie platformy wymiany myśli i doświadczeń podmiotów wpływających na rozwój innowacji technologicznych. Umożliwia zapoznanie się z trendami rynkowymi, a także służy edukacji branż, które chcą sprostać wymaganiom cyfrowej rewolucji.

Partnerami gali FutureTech Night byli APA Group, Asseco, Atende, Emitel, G2A, ITMAGINATION, KPMG, Swaper, VISA, Vivus, Blue Media, BeGroup, Bireta oraz Beyond.pl.