Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP rozdane – Photon Entertainment laureatem w kategorii Startup_PL

Dodane: 16.11.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

15 listopada 2018 roku odbyła się gala rozdania Nagród Gospodarczych Prezydenta RP. Statuetki zostały przyznane w pięciu kategoriach głównych i dwóch specjalnych. Jednym z laureatów jest startup Photon Entertainment.

zdjęcie: Jakub Szymczuk/KPRP

 

15 listopada br. prezydent Andrzej Duda wręczył dziewięciu firmom Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. Uroczysta gala, podczas której zostały ogłoszone nazwiska laureatów, miała miejsce w Jasionce koło Rzeszowa, pierwszego dnia „Kongresu 590”. Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach głównych i dwóch specjalnych.

Laureatem w kategorii Startup_PL została firma Photon Entertainment, zgłoszona przez Fundację „Technotalenty”. Startup jest twórcą i producentem pierwszego na świecie interaktywnego robota edukacyjnego dla dzieci, który rozwija się wraz z dzieckiem. Urządzenie stworzyli absolwenci i studenci Politechniki Białostockiej. Robot jest wykorzystywany w ponad 1000 placówkach edukacyjnych w Polsce, Niemczech, Szwecji, Australii i Singapurze. Pozostałe startupy, które były nominowane w tej kategorii to 3Thermo i Genomtec.

Pełna lista zwycięzców Nagród Gospodarczych Prezydenta RP:

  • w kategorii Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw: Ultratech
  • w kategorii Narodowy Sukces: Ceramika Paradyż
  • w kategorii Międzynarodowy Sukces: Vigo System
  • w kategorii Odpowiedzialny Biznes: PKO Bank Polski
  • w kategorii Firma Rodzinna: MB – Pneumatyka
  • w kategorii specjalnej Badania + Rozwój: Astronika

Laureatem Indywidualnej Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP został Zbigniew Grycan. W tym roku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Prezydent RP wręczył także nagrodę specjalną dla polskiej firmy, która działa na rynku od co najmniej 100 lat. Laureatem Nagrody Specjalnej jest Warszawska Fabryka Platerów HEFRA.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to najcenniejsze wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw, instytutów naukowo-badawczych oraz wynalazców. Przyznawane jest raz do roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Inicjatywa w ciągu minionych edycji zmieniała swoją formułę, jednak cel przyznawania Nagród do dzisiaj pozostaje niezmienny – wspieranie polskich przedsiębiorców i wyróżnianie tych najlepszych.

źródło: prezydent.pl