Najładniejsze ikony aplikacji #1

Dodane: 22.07.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Ikona to jedna z tych rzeczy, która sprzedaje aplikację – stwierdził jeden z naszych ekspertów. Dlatego warto przyłożyć uwagę na to, co widzą wszyscy poszukujący aplikacji w marketach. Postanowiliśmy zebrać w naszym cyklu najładniejsze ikony aplikacji i przedstawić do nich komentarze.

Ikona to jedna z tych rzeczy, która sprzedaje aplikację – stwierdził jeden z naszych ekspertów. Dlatego warto przyłożyć uwagę na to, co widzą wszyscy poszukujący aplikacji w marketach. Postanowiliśmy zebrać w naszym cyklu najładniejsze ikony aplikacji i przedstawić do nich komentarze.

Grafika główna artykułu pochodzi z Fotolia

Evernote Food

Aplikacja pozwala na odkrywanie ciekawych przepisów na dania. Możemy je zapisywać i komentować we własnym zakresie. Dzięki Evernote Food możemy też znaleźć restauracje i lokale w okolicy oferujące nasze ulubione dania. Oprócz tego, możemy prowadzić dzienniczek degustatora, w którym zapiszemy przemyślenia związane z daną potrawą.

 

Paweł Orzech

Junior PM w LoveMobile, moderator tłumaczeń w Twitterze.

 

 

Ikona to jedna z tych rzeczy, która sprzedaje aplikację. Dobrze zrobiona, ciekawa i dopracowana potrafi zdziałać wiele. Dlatego wiele osób decyduje się na przekazanie prac nad ikoną dedykowanemu designerowi. Są nawet specjalne strony poświęcone tylko projektowaniu czy prezentacji ikon. Ciekawie będzie wyglądała sytuacja z tworzeniem realistycznych ikon po wdrożeniu iOS 7 na rynku, bo tam filozofia zmienia się całkowicie i nie będzie miejsca na skeu ikonki. Tymczasem – póki jeszcze można – można nacieszyć wzrok ikonkami takimi jak ta z Evernote Food. Nie trzeba zgadywać co na niej się znajduje – jest to kawałek sushi na talerzu, co sugeruje oczywiście jej zawartość. Dzieło sztuki. Nie zdziwiłbym się, gdyby stworzenie tej ikonki zajęło ⅓ czasu poświęconego na sam design aplikacji. Aż chce się używać. 🙂

CookWizMe

To aplikacja dla wszystkich pasjonatów gastronomii. Jeśli lubisz eksperymentować w kuchni i przygotowywać nowe potrawy, to aplikacja CookWizMe jest dla Ciebie. Możesz ją pobrać na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android. Dostępna jest też wersja webowa.

 

Krzysztof Zięba

Projektuje serwisy internetowe od 9 lat. Od 2005 roku prowadzi małą agencję www.tonikstudio.pl specjalizującą się w dostarczaniu użytecznych i funkcjonalnych interfejsów aplikacji mobilnych oraz stron www.

Ikona miła dla oka, spora ilość drobnych detali. Przyjemna paleta kolorów. Twórca fajnie wykorzystał kształt ikon iOS i wykroił z tego talerz. Nie zazdroszczę autorowi wyzwania jakie przed nim stoi, czyli przeniesienia tej ikony na nowy (płaski) język wizualny iOS7.

JustFamily

Aplikacja to portal społecznościowy otwarty tylko dla określonej grupy (najczęściej dla rodziny). Publikowane zdjęcia i treści nie są dostępne dla wszystkich, a tylko dla zaproszonych. Dzięki temu zabiegowi rodzina może swobodnie kontaktować się z innymi członkami, bez obaw, że rodzinne zdjęcia wypłyną do sieci.

 

Jarek Nowakowski

Senior Graphic Designer. 7 lat doświadczenia w pracy z czołowymi brandami na świecie. Obecnie pracuje jako freelancer.

 

Ciężko zdefiniować dobrze zaprojektowaną ikonę, ale z pewnością liczy się kreatywne podejście do tematu bez powielania powtarzających się pomysłów. JustFamily to zwyczajny agregat zdjęć i filmów, i mimo, iż ikona dla niej zaprojektowana nie należy do najładniejszych jakie w życiu widziałem, to należy jej się spory plus za swą nieszablonowość. Dobra typografia, ciepłe kolory i słoik jako przechowalnia chwil wartych zapamiętania. Ja jestem na tak!

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem