Najlepiej sprzedające się smartfony w Plusie, Play i T-Mobile

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Najlepiej sprzedające się smartfony w Plusie, Play i T-Mobile

Udostępnij:

W związku z dużym zainteresowaniem ubiegłorocznymi wynikami sprzedaży smartfonów w salonach Orange, postanowiliśmy przyjrzeć się również temu, co działo się u konkurencyjnych operatorów w 2020 roku. Oto sprzedażowe topy w Plusie, Play i w T-Mobile.

Mimo, że 2020 rok nas nie rozpieszczał, to polscy operatorzy komórkowi nie mogli narzekać na brak zainteresowania ich ofertą produktową. Jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów, w salonach Orange, niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Samsung ze swoimi trzema produktami, które zajęły całe sprzedażowe podium u „pomarańczowego operatora”. Na pierwszym miejscu znalazł się Samsung Galaxy A51, który uznaje się za udanego średniopółkowca od koreańskiego producenta. Smartfon wyróżnia ekran AMOLED o przekątnej 6,5” i rozdzielczości FullHD+, a także procesor Samsung Exynos 9611. Na drugim miejscu zaś znalazł się tańszy model Samsung Galaxy A20e, który był dokładany za złotówkę do tanich abonamentów, a na trzecim kosztujący 999 zł Samsung Galaxy A40.

Czy Samsung był najpopularniejszym producentem również u pozostałych operatorów, u których Polacy chętnie kupują smartfony?

PLUS

W przypadku Plusa – tak, ale z miejscem na jeden wyjątek, gdyż do top 5 wdarł się jeden model LG. U tego operatora również zdecydowanie królował model Samsung Galaxy A51, a na drugim, trzecim, czwartym i piątym miejscu znalazły się modele: Samsung Galaxy A21s, Samsung Galaxy A20e i Samsung Galaxy A71.

Brakujące drugie miejsce zajął LG K50S DS – tani smartfon wyposażony w procesor Helio P22 wspomagany przez 3 GB pamięci RAM. Urządzenie ma wyświetlacz o przekątnej 6,5″ i trzy aparaty (główny o rozdzielczości 13 Mpix, szerokokątny o rozdzielczości 5 Mpix oraz portretowy o rozdzielczości 2 Mpix. Największą zaletą tego modelu była zdecydowanie cena – ten smartfon był dostępny w Plusie w korzystnej ofercie abonamentowej.

T-Mobile

O preferencjach polskich użytkowników wiele mówią również statystyki od T-Mobile, który do wiadomości publicznej listę 10 najlepiej sprzedających się smartfonów w minionym roku.

W wypadku tego operatora prym wiedzie również Samsung, ale tym razem w sprzedaży królował model nowszy, ale nieco słabszy pod względem parametrów Galaxy A41, a dopiero na drugim miejscu znalazł się model Galaxy A51, który otwierał stawkę w Orange i w Plusie. Różnica między tymi modelami opiera się na cenie, ale niestety nie tylko – A41 jest nieco większy, ale ma gorszy procesor (MediaTek Helio P65 MT6768) i mniejszą pojemność baterii nić A51, który najczęściej sprzedawał się w Plusie i Orange.

Cała lista od T-Mobile wygląda następująco:

 

  1. Samsung Galaxy A41
  2. Samsung Galaxy A51
  3. Xiaomi Redmi Note 9
  4. Samsung Galaxy A21s
  5. Xiaomi Redmi Note 9 PRO
  6. Oppo A31
  7. Apple iPhone 11
  8. Samsung Galaxy S10 lite
  9. Apple iPhone SE (2 gen.)
  10. Motorola Moto E6 Play

Co ciekawe, nie najtańszy smartfon od Apple, czyli iPhone 11, znalazł się na 7 pozycji listy, co oznacza, że T-Mobile zaproponowało w tym wypadku korzystną ofertę dla swoich klientów. Budżetowy smartfon od amerykańskiego producenta (Apple iPhone SE, drugiej generacji) znalazł się na 9 miejscu.

 

Play

Play niestety nie podzielił się ze swoimi klientami szczegółową informacją na temat tego, które smartfony okazały się u nich hitem sprzedażowym. Dowiedzieliśmy się jednak, że sporą popularnością cieszyły się Samsungi (5 modeli spośród 10 najlepiej sprzedających się smartfonów), urządzenia od Xiaomi (3 modele), LG (1 model) i Huawei (1 model).