Najlepsi pracodawcy wybrani – Airbnb, Bain & Company oraz Guidewire

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Amerykański portal rekrutacyjny Glassdoor.com ogłosił wyniki organizowanego od ośmiu lat rankingu Best Places to Work. Pierwsze miejsce zajął amerykański start-up Airbnb, drugie Bain & Company – międzynarodowa firma konsultingowa, natomiast na trzecim uplasował się Guidewire.

Wyniki tegorocznej edycji rankingu są dla wielu zaskoczeniem. Faworyt – Google – zajął dopiero 8 miejsce. Zwycięzcą okazał się portal Airbnb, umożliwiający wynajem pokojów, mieszkań i domów na terenie całego świata. Firma obecna na rynku od siedmiu lat, stała się również bardzo popularną platformą społecznościową w Polsce.

Zdjęcie główne artykułu by picjumbo.com 

Drugie miejsce zajęła firma konsultingowa Bain & Company, która od ponad 40 lat doradza klientom między innymi w zakresie strategii organizacji, fuzji i przejęć, czy restrukturyzacji. W Polsce obecna jest od 2012 roku i zatrudnia kilkadziesiąt osób specjalizujących się w różnych sektorach gospodarki – m.in. finansach, energetyce, czy IT. W tym roku w Warszawie Bain & Company otworzył centrum wsparcia kluczowych operacji dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w którym do końca przyszłego roku zatrudnienie znajdzie blisko 100 specjalistów.

Guidewire, zdobywca 3 miejsca to amerykańska firma wdrażająca systemy IT w branży ubezpieczeniowej. W ścisłej czołówce rankingu znalazł się również Hubspot i Facebook.

Nasi pracownicy mówią, że dwa kluczowe czynniki wyróżniają Bain jako pracodawcę – komentuje wyniki rankingu Jacek Poświata, dyrektor zarządzający Bain & Company w Polsce. – Pierwszym jest ich realny udział w rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów klientów. Drugi to nasza kultura pracy, która według pracowników znacząco wspiera ich rozwój zawodowy i osobisty – dodaje.

Tegoroczne zestawienie stanowi już 8 edycję rankingu Best Places to Work, opracowanego na podstawie anonimowych opinii pracowników. W ubiegłym roku 3 czołowe miejsca zajęły Google, Bain & Company oraz Nestle Purina PetCare.

Pierwsza dziesiątka rankingu Glassdoor:

  1. Airbnb 
  2. Bain & Company 
  3. Guidewire 
  4. Hubspot 
  5. Facebook 
  6. LinkedIn 
  7. Boston Consulting Group 
  8. Google 
  9. Nestle Purina PetCare
  10. Zillow

Pełne wyniki rankingu dostępne są pod adresem https://www.glassdoor.com/Best-Places-to-Work-LST_KQ0,19.htm