Najlepsza mobilna aplikacja medyczna pochodzi z Polski

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

FunApp należący do giełdowej Grupy Colomedica znalazł się wśród 10 najlepszych na świecie deweloperów mobilnego oprogramowania medycznego. Stworzone przez FunApp oprogramowanie ECG PRO zakwalifikowało się do finału międzynarodowego konkursu MEDICA App COMPETITION. 

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Ogłoszenie finalistów MEDICA App COMPETITON – konkursu na najlepszą mobilną aplikację medyczną przeznaczoną do użytku  lekarzy w ich codziennej pracy w gabinetach i szpitalach odbyło się podczas MEDICA 2014 – największych targów branży medycznej na świecie w Düsseldorfie w dniach 12 – 15 listopada.

To dla nas ogromne wyróżnienie. Nasze oprogramowanie zostało dostrzeżone przez zespół ekspertów MEDICA. Oprócz nas, do konkursu zakwalifikowały się projekty wspierane przez takich gigantów jak Intel, IBM, Bayer czy instytucje rządowe jak NHS. To absolutna światowa czołówka nowoczesnych technologii medycznych. – mówi Mateusz Kierepka, CEO FunApp.  

ECG Pro i Lite to oprogramowanie z dziedziny mHealth (czyli mobilnych rozwiązań medycznych dla służby zdrowia i osób prywatnych). ECG Pro i Lite łączy tablety i smartfony z urządzeniami medycznymi EKG (elektrokardiografami) oraz dostępnymi na rynku systemami przechowywania danych medycznych (EDM / EHR) takich jak Microsoft HealthVault, a w przyszłości OSOZ (Otwarty System Ochrony Zdrowia), systemów udostępnianych przez CSIOZ (Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia) oraz innych (np. OpenEHR). Aplikacja pozwala na pełne obrazowanie przebiegów EKG, stosowanie zaawansowanych filtrów, oraz zapisywanie danych lokalnie w chmurze (EDM/EHR). Zapisane dane mogą być udostępniane lekarzom i opiekunom drogą elektroniczną, bądź tradycyjnie w formie wydruków. 

Naszym oprogramowaniem zainteresowali się najwięksi gracze światowego rynku technologii medycznych. Tworząc przez ostatnie 3 lata ECG Pro udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie dostarczać rozwiązania na światowym poziomie na wszystkie platformy mobilne, co potwierdza wyróżnienie nas przez ekspertów targów MEDICA. – mówi Mateusz Kierepka. – Oprogramowanie klasy mHealth to przyszłość i najbardziej dynamiczny sektor branży medycznej. Takie też były wnioski płynące z tegorocznych targów MEDICA – dodaje.

Prace nad projektem ECG Pro i jego wersji do użytku domowego, ECG Lite rozpoczęły się w 2011 roku. W prace nad oprogramowaniem, oprócz zespołu FunApp zaangażowanych było wielu specjalistów, m.in. wydziału bioinżynierii Politechniki Śląskiej, którzy wspomogli odczytywanie impulsów EKG przez smartfony i naukowców z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi. 

Głęboko wierzymy w rozwój tego sektora branży medycznej. Wnioski płynące z opinii  największych autorytetów branży obecnych na tegorocznych targach  potwierdzają słuszność naszej strategii – mówi Ewelina Straszewicz, prezes zarządu Colomedica S.A.

W ofercie spółek z grupy Colomedica znajdują się zarówno rozwiązania IT, takie jak ECG Pro, jak i urządzenia medyczne. W lipcu spółka zależna ThinkMedica wprowadziła do sprzedaży automatyczny analizator biochemiczny DoctorScreen. Urządzenie jest w stanie przeprowadzić do 16 różnych testów wykonywanych bezpośrednio jeden po drugim. Oferuje blisko 60 badań wykonywanych zarówno z krwi pełnej, jak i włośniczkowej, moczu oraz osocza. Wyniki są dostępne w czasie zaledwie  8 do 15 minut, co pozwala przeprowadzić badanie i analizować wyniki w ciągu jednej wizyty w gabinecie lekarskim.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem