Zakończyło się głosowanie na najciekawsze aplikacje powstałe przy okazji tegorocznego HackFestu. Zwyciężyły 3 projekty - Senselio, Qmeet oraz SnapQuiz.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Serwis “Senselio” stworzony zdalnie przez ekipę Love Lemurs, Kill Pigs zgarnął nagrodę Poznańskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiebiorczości oraz zwycięstwo w glosowaniu Internautów w kategorii e-commerce.

Senselio to idea sensownych, satysfakcjonujących klienta zakupów online. Projekt jest połączeniem platformy kupna i sprzedaży z portalem społecznościowym. Plan działania jest prosty - użytkownik po zalogowaniu dodaje przedmioty, które chciałby sprzedać i kupić (tagując je odpowiednimi przymiotami), a następnie przechodząc do strumienia propozycji, gdzie znajdują się przedmioty znajomych, oferujących dokładnie to, czego nam w danej chwili trzeba.

Zespół ekspertów z PAIP postanowił również wyróżnić grę miejską Urban Action stworzoną przez drużynę AppUnite

Do ostatnich minut toczyła się bitwa na głosy pomiędzy dwoma liderami w kategorii mobile - serwisami Qmeet oraz Organiq. Ostatecznie wygrała aplikacja Qmeet stworzona przez chłopaków z Var_Dump (reprezentacja Politechniki Poznańskiej).

Qmeet to aplikacja mobilna (dostępna również w wersji na PC) bazująca na mapach Google, umożliwiająca animację czasu wolnego użytkownika w wybranej przez niego lokalizacji. Serwis, pobierając Waszą aktualną pozycję, wczytuje najbliższe, odpowiadające żądanym kryteriom, punkty na mapie. Jak na razie dostępne zdarzenia to miejsca, ludzie i spotkania, a każde z nich definiować można jako prywatne lub publiczne, w zależności od potrzeb i chęci użytkownika.

W kategorii other bezkonkurencyjna okazała się drużyna In2Web ze swoją aplikacją “SnapQuiz”.

SnapQuiz to wciągający serwis, pozwalający kinomaniakom skonfrontować swoją wiedzę na podstawie ujęć z filmów. Zadaniem internautów jest podanie tytułu filmu, który widać na zdjęciu.

Wszystkie aplikacje powstałe podczas HackFest 2011 możecie obejrzeć i przetestować na stronie hackfest.pl

źródło: HackFest

Komentarze (0)