Wyobraźmy sobie, że w każdym zakątku świata możemy zostawiać małe karteczki opowiadające jakąś historię związaną z danym miejscem. Skorzystalibyście z takiej możliwości? Startupem, który to umożliwia, nie zaśmiecając przy tym środowiska, jest Pinwheel.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Znajduj i zostawiaj notki na całym świecie - głosi hasło promujące mobilny startup, który obecnie jest w fazie zamkniętych beta testów. Pinwheel ma być aplikacją, dzięki której będziemy mogli przeczytać pozostawione wcześniej notki dotyczące miejsca, w którym w tej chwili przebywamy, albo które mamy zamiar odwiedzić. Z założenia projekt ma skupiać osoby szukające ciekawostek, historii czy zabawnych sytuacji dotyczących domu, parku czy restauracji oznaczonej na mapie. Każdy użytkownik będzie mógł swoje notatki grupować oraz oznaczać, czy będą one dostępne publicznie, czy tylko dla wyznaczonych osób.

Na czym ma zarobić startup? Szansą na zarobek są sponsorowane notki, w których będą mogły reklamować się np. lokalne przedsiębiorstwa. Pomysłodawczynią Pinwheel jest Caterina Fake, która w przeszłości współtworzyła znany portal dzielenia się zdjęciami - Flickr. W połowie lutego Fake otrzymała dofinansowanie na rozwój projektu od Redpoint Ventures, SV Angel oraz kilku innych inwestorów. Kwota nie została podana do informacji publicznej.

źródło: venturebeat.com

Komentarze (0)