Empik sp. z o.o., która jest częścią notowanej na giełdzie Grupy Empik Media & Fashion, nabyła pakiet 51% udziałów w spółce GRY-OnLine S.A. Kwota transakcji nie została ujawniona.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

GRY-OnLine S.A. jest operatorem serwisu gry-online.pl (potocznie zwanego GOL-em). Jest to jedna z najbardziej popularnych w Polsce stron internetowych z informacjami na temat gier. Oprócz tego, spółka stworzyła kilka innych projektów w tym segmencie, np. gamepressure.com, gameplay.pl czy tvgry.pl. Serwisy z grupy GRY-OnLine łącznie docierały do około 3 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie.

Informacja o przejęciu serwisu wzbudziła wiele kontrowersji, szczególnie wśród jego użytkowników. Główne obawy dotyczą utraty niezależności i możliwego wpływania na opinie i recenzje gier, które gorzej sprzedają się w Empikach. Sytuacja przypomina dyskusję jaka wywiązała się ostatnio za Oceanem po przejęciu dwóch popularnych serwisów filmowych - Flixster.com oraz RottenTomatoes.com - przez Warner Bros., czyli filmowego giganta. Tak czy inaczej, przedstawiciele serwisu gry-online.pl zapewniają, że nie ma się czego obawiać. Transakcja nie wpłynie na utratę niezależności i obiektywizm przedstawianych treści.

Przejęcie GRY-OnLine S.A. to kolejny etap realizacji strategii Grupy EMF w internecie. W lutym tego roku Empik nabył 61,49% udziałów w e-muzyka.pl S.A. za ponad 7,5 miliona złotych. Należy przypomnieć, że również w lutym odmowną decyzją UOKiK-u, Grupa EMF została pozbawiona szans na kupno Merlina.

Jak widać, Empik wybrał się na intensywny shopping, ciekawe kto jeszcze trafi do empikowego koszyka. Macie jakieś typy?

Komentarze (0)