OpenTable, czyli serwis dzięki któremu możemy w łatwy sposób zarezerwować przez internet stolik w restauracji, ogłosił wczoraj przejęcie zespołu tworzącego startup mobilny. Fundusze zostały przekazane w gotówce. Celem akwizycji jest połączenie sił i ułatwienie rezerwacji miejsc dla tych co szukają dobrej restauracji.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

fot. Fotolia

O Foodspotting pisaliśmy wcześniej, ale gwoli przypomnienia: jest to aplikacja dostępna na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android oraz jako strona webowa, dzięki której szybko znajdziemy restaurację w naszej okolicy. Jej funkcjonalność opiera się na rekomendacjach naszych znajomych, dzięki którym łatwiej jest nam podjąć decyzję w którym lokalu dzisiaj powinniśmy zjeść lunch. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce na co mamy ochotę i przejrzeć listę restauracji w pobliżu, które w swoim jadłospisie oferuje szukane przez nas danie. Startup powstał w 2010 roku i dotychczas otrzymał na rozwój 3,75 miliona dolarów dofinansowania.

OpenTable, to serwis skupiający w swojej bazie 26 tysięcy restauracji oraz ponad 385 milionów lokali z tanim jedzeniem. Dzięki niemu możemy zarezerwować stolik w lokalu z całych Stanów Zjednoczonych i nie tylko. Startup działa również globalnie, i możemy dokonać rezerwacji miejsca w restauracjach i knajpach m.in. w Niemczech, Irlandii czy Portugalii. Zespół Foodspotting ma pomóc w popularyzacji OpenTable i ułatwić użytkownikom aplikacji rezerwację stolików w restauracjach. Pod koniec września ubiegłego roku, OpenTable nawiązało współpracę z Foursquare. Na mocy partnerstwa każdy z użytkowników tej aplikacji geolokalizacyjnej, mógł z jej poziomu dokonać rezerwacji miejsc w danym lokalu.

Jako część umowy akwizycyjnej, współtwórczyni i CEO Foodspotting Alexa Andrzejewski dołączy do OpenTable jako główny projektant interfejsu użytkownika. Zarząd obu spółek nie ma zamiaru zamknąć działalności aplikacji Foodspotting, więc nadal możemy z niej korzystać.

źródło: thenextweb.com

Komentarze (0)