Od 6 do 9 stycznia amerykańskie Las Vegas za sprawą CES było światową stolicą nowych technologii. W tym roku też jeden z najpopularniejszych światowych serwisów technologicznych TechCrunch przeniósł na tę konferencję swój konkurs Hardware Battlefield.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Fot. materiały prasowe

14 zespołów mierzyło się z ekspertami i inwestorami, którzy ich oceniali i którzy mieli zdecydować jaki produkt zasługuje na nagrodę w wysokości 50 tys. USD. W jury zasiedli znani i uznani w świecie nowych technologii, a wśród nich Karolina Bołądź, COO firmy Zortrax. 

Udział w Hardware Battlefield było bardzo ciekawym doświadczeniem. Cieszy mnie fakt, że amerykańskie media branżowe z coraz większym zaciekawieniem spoglądają w stronę Europy i poszukują naszego punktu widzenia w branży technologicznej. Oczywiście sporym wyróżnieniem jest dla nas to, że jako Zortrax możemy reprezentować polskie projekty na jednej z największych konferencji branżowych na świecie - powiedziała Karolina Bołądź.

Hardware Battlefield to bardzo intensywny czas. 14 firm prezentowało swoje startupy wierząc, że to właśnie ich produkt znajdzie uznanie w oczach jury i otrzyma 50 tys. USD nagrody. O nagrodę ubiegali się m.in. producenci innowacyjnych latarek, aplikacji oraz urządzeń mających sprawić, że dom będzie jeszcze bardziej smart. Zdaniem jury, w którym zasiadali m.in. raper 50 Cent, CEO Makerbota Jenny Lawton i COO Zortraxa Karolina Bołądź najciekawszym produktem okazało się urządzenie Voltera. Jest to narzędzie do szybkiego prototypowania obwodów elektrycznych, które w pełni automatyzuje ten proces i praktycznie wyłącza z niego żmudne lutowanie poszczególnych elementów. 

Czym Voltera różni się od drukarki 3D i dlaczego to właśnie ten projekt został nagrodzony, wyjaśnia Karolina Bołądź: 

Voltera to innowacyjne urządzenie, którego konstrukcja bazuje na technologii druku 3D ale jego przeznaczenie jest zupełnie inne. Założeniem Hardware Battlefield jest wybranie projektu, który rozwiązuje realny problem i zmienia rzeczywistość i taka właśnie jest Voltera. Twórcy Voltery zmieniają sposób krótkoseryjnej produkcji i prototypowania obwodów elektrycznych. Jeżeli projekt odniesie na prawdę duży sukces to Volterę znajdziemy w pracowni każdego inżyniera, obok drukarki 3D.

Komentarze (0)