Sala konferencyjna wypełniona po brzegi. Trwa właśnie interesujące przemówienie, a ty chcesz włączyć się do dyskusji. Zabierasz głos, ale nikt cię nie słyszy. Z tym problemem zmierzyło się dwóch braci z Arizony i stworzyli aplikację, dzięki której mikrofon będziesz miał zawsze w kieszeni.

Przez gardło, Wi-Fi i głośniki, aż do uszu

Crowd Mics jest aplikacją mobilną, dzięki której użytkownicy smartofonów mogą ewaluować swoje urządzenia w osobiste mikrofony. Korzystanie z oprogramowania ma pomóc uczestnikom konferencji i szkoleń, na których gromadzi się wiele osób w publicznym wyrażaniu swoich opinii. W tym celu wystarczy zacząć mówić do swojego telefonu, a głos będzie wydobywać się z głośników rozmieszczonych na sali.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Co powinno się wydarzyć wcześniej? Organizator zebrania, aby ułatwić uczestnikom udział w spotkaniu, powinien skonfigurować sieć Wi-Fi, żeby każdy z publiczności miał do niej dostęp. Za pomocą bezprzewodowego routera i aplikacji Crowd Mics uczestnicy prezentacji nawiązują ze sobą kontakt. Zainstalowany software na urządzeniu mobilnym przewodniczącego widowiska jest centralą, dzięki której organizator zna liczbę użytkowników chętnych zabrać głos w dyskusji oraz kolejność zgłoszeń.

Władza w ręka organizatora spotkania

Inicjator spotkania jest głównodowodzącym. Dzięki posiadanym uprawnieniom i aplikacji Crowd Mics może decydować, któremu z prelegentów udzielić pozwolenia na wygłoszenie mowy oraz czasu jej trwania. Osoba poproszona o zabranie głosu zostanie o tym poinformowana poprzez system alertów pojawiających się na ekranie smartfona. Dla uczestników konwersacji aplikacja również jest udogodnieniem, ponieważ za pomocą jednego komunikatu mogą włączyć się do dyskusji, a dla nieśmiałych uczestników, autorzy Crowd Mics przygotowali możliwość formułowania komentarzy tekstowych.

Co ważne, posługiwanie się oprogramowaniem dla biorących udział w spotkaniu osób jest całkowicie bezpłatne. Twórcy aplikacji, Tim i Sean Holladay pobierają opłatę jednie za oferowane usługi od organizatora wydarzenia, przy czym istnieje kilka wariantów cenowych. Pierwszym z nich jest możliwość bezpłatnego testowania aplikacji, kiedy w prezentacji ma uczestniczyć jedynie pięciu mówców, natomiast podstawowy pakiet zapewnia opcję zaproszenia do dyskusji nawet dwustu osób, a koszt takiego przedsięwzięcia to 400 dolarów.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Komentarze (0)