Dawniej wydawało się, że stworzenie portalu społecznościowego lepszego niż Facebook, należy do rzeczy raczej niemożliwych. Ostatnimi czasy jednak powstało kilka konkurencyjnych rozwiązań, takich jak Tulipap czy Google+. Dziś przedstawiamy Wam projekt Hyphos, który może być następcą giganta.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Najbliższa grupa przyjaciół, o której istnieniu nie miałeś pojęcia – hasło promujące portal Hyphos, na pewno wyróżnia się wśród konkurentów. Alex Capecelatro,CEO i pomysłodawca, o tym co wyróżnia Hyphos od innych „społecznościówek” mówi: Chcieliśmy stworzyć nowy most dla znaczących znajomości. Gdy Google i Facebook ponieśli porażkę, My stworzyliśmy platformę, która działa na podłożu lokalnym.

Jak przebiega proces szukania znajomych, którzy zaszczepią w nas nowe pasje oraz zainteresowania? Po zarejestrowaniu się, a następnie zalogowaniu pierwszą rzeczą, o jaką prosi serwis jest określenie grupy, do której chcemy należeć. Mogą to być np. pasjonaci piłki nożnej czy webmasterzy. By przyciągnąć do siebie nowych znajomych, wszystkie zamieszczone posty na tablicy są filtrowane tak, by trafiały głównie do osób z naszej okolicy. Projekt przede wszystkim pozwala na poznanie nowych ludzi, gdy przeprowadzimy się do nowego miasta i chcemy znaleźć znajomych spoza naszej listy na Facebooku.

źródło: techcocktail.com

Jak myślicie? Jak potoczą się losy Hyphosa w przyszłości?

Komentarze (0)