Najpopularniejsza aplikacja WP ze stoma tysiącami pobrań z Android Marketu

Dodane: 11.10.2011

Lech Romański

Udostępnij:

W portfolio aplikacji mobilnych Wirtualnej Polski znajduje się 14 pozycji, które od stycznia do września 2011 roku użytkownicy smartfonów i tabletów pobrali już ponad 250 tys. razy. Największą popularnością cieszy się Program TV, który przekroczył wynik 100 tys. ściągnięć…

W portfolio aplikacji mobilnych Wirtualnej Polski znajduje się 14 pozycji, które od stycznia do września 2011 roku użytkownicy smartfonów i tabletów pobrali już ponad 250 tys. razy. Największą popularnością cieszy się Program TV, który przekroczył wynik 100 tys. ściągnięć z samego tylko Android Marketu.

Wirtualna Polska udostępniła dotychczas 14 aplikacji dedykowanych urządzeniom z systemami operacyjnymi Android oraz iOS. Ten wynik czyni ją liderem na rynku rozwiązań mobilnych wśród portali internetowych w Polsce. Jedną z flagowych pozycji w portfolio WP jest Program TV, który bije rekordy popularności. Pod koniec września liczba pobrań tego narzędzia przekroczyła 100 tys. z samego tylko Android Marketu. Jego użytkownicy napisali na temat tej aplikacji ponad 460 komentarzy oraz wystawili blisko 1 300 ocen (średnia 4.4 w pięciostopniowej skali).  – Jeszcze w tym roku planujemy wprowadzić na rynek kilka nowych produktów na urządzenia mobilne z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi ujawnia Paweł Janecki, Kierownik Zespołu Portal dla Komórek. Niedawno WP udostępniła trzy nowe aplikacje na telefony z Androidem – Repertuar Kin WP.PL, Tech WP.PL oraz Nocoty.pl. W wakacje światło dzienne ujrzało narzędzie Ekstraklasa Live WP.PL, które pobrano już ponad 10 tys. razy z Android Market. W dalszym ciągu dużą popularnością cieszą się dwie pionierskie aplikacje Wirtualnej Polski – Info WP.PL (Android/iOS) oraz Giełda WP.PL (Android/iOS) odpowiednio około 50 tys. oraz 20 tys. pobrań (od stycznia do września br.). Tę pierwszą, dedykowaną iPadowi, wyróżniła branża, przyznając za nią Wirtualnej Polsce nagrodę „Szeroki Pas 2010”.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem