Największe w Polsce spotkanie studentów z biznesem już 5 czerwca w Warszawie

najwieksze w polsce spotkanie studentow z biznesem juz 5 czerwca w warszawie
Udostępnij:
5 czerwca w Kinotece, w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się ogólnopolski konkurs Enactus Poland. Będzie to przegląd najciekawszych innowacji społecznych i obiecujących startupów realizowanych przez utalentowanych studentów 12 polskich uczelni.

Jury składające się z około 150 prezesów, członków zarządów, dyrektorów największych polskich i zagranicznych spółek oceni projekty i wybierze najlepsze.

– Konkurs Enactus Poland to jedyne w Polsce wydarzenie, podczas którego szefowie największych firm, którym bliska jest idea zrównoważonego rozwoju, spotykają się ze zdolnymi i aktywnymi studentami, aby wspierać ich w tworzeniu innowacyjnych biznesów na rzecz rozwoju lokalnych społeczności – mówi Paulina Mazur, Country Leader Enactus Poland. 

Enactus, czyli myśl globalnie działaj lokalnie

Enactus to międzynarodowa organizacja non-profit zrzeszająca ponad 27000 studentów w 36 krajach na całym świecie. Rewolucyjne aplikacje, energooszczędna technologia, nowe metody produkcji rolniczej, walka z wykluczeniem społecznym osób niepełnosprawnych, aktywizacja seniorów, czy inteligentne systemy zarządzania przestrzenią miejską, to tylko niektóre problemy z jakimi mierzą się studenci Enactus. Wspierani przez liderów biznesu oraz opiekunów naukowych wymyślają i realizują projekty biznesowe, mające na celu pomoc lokalnej społeczności w trzech aspektach: społecznym, ekologicznym i ekonomicznym. Tym samym przyczyniając się do poprawy warunków i standardu jej życia.

W Polsce działa obecnie 14 drużyn Enactus między innymi na takich uczelniach jak Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, czy Politechniki: Łódzka, Warszawska i Poznańska. W Enactus zaangażowani są tacy partnerzy jak Giełda Papierów Wartościowych, firmy McDonald’s Polska, Budimex, Grupa Kapitałowa PGE, czy Cargill. Enactus to platforma, dzięki której biznes poznaje i wspiera innowacyjne pomysły, oraz dociera do młodych talentów, co często skutkuje późniejszym zatrudnieniem ich w szeregach firmy.  

Najważniejszy dzień w roku

W programie Enactus zwieńczeniem działalności w roku akademickim są krajowe konkursy. W Polsce w Warszawie odbędzie się 5 czerwca Enactus Poland National Competition 2017. Zakwalifikowane uczelnie będą miały możliwość zaprezentowania efektów swojej całorocznej pracy biznesowemu jury. Doświadczeni prezesi i dyrektorzy firm ocenią projekty i przekażą studentom informację zwrotną. Na koniec dnia ogłoszone zostaną wyniki głosowania jurorów i wybrana najlepsza reprezentacja studencka. Weźmie ona udział w światowym finale, czyli konkursie Enactus World Cup w Londynie. Konkursy Enactus World Cup to wydarzenia, które gromadzą ponad 4000 osób, światowych liderów biznesu, przedsiębiorczych studentów oraz naukowców z całego świata.  

– Skala wydarzenia w Polsce z roku na rok jest coraz większa, jednak tegoroczna odsłona konkursu będzie  wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii będziemy gościć szefową Enactus International - Rachael Jarosh, oraz dr Lorda Michaela Hastingsa Global Head of Citizenship w KPMG International, jednego z najważniejszych ambasadorów Enactusa na świecie. Spodziewamy się rekordowej liczby jurorów oraz uczestniczących zespołów studenckich – dodaje Paulina Mazur. 

Organizatorem programu Enactus w Polsce od 2009 roku jest firma doradcza BIGRAM. Udział w tegorocznej edycji wydarzenia zapowiedzieli m.in.: Grupa Danone, Ferrero, Grupa Żywiec, Mars, Polski Fundusz Rozwoju, PSE Inwestycje, Grupa Onet, PwC, Mastercard, LOTTE Wedel, Grupa Saint-Gobain, BOŚ Bank, T-Mobile, Bunge, Volvo, Grupa Eurocash, Medicover, Siemens, L’Oreal, IBM Polska, Oriflame, McCornick Polska, Shell, Prudential.

Termin wydarzenia:  05.06.2017, godz. 10.00-17.00

Lokalizacja: Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1 Warszawa

Organizator w Polsce: BIGRAM

Patron honorowy: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Sponsorzy Gold: AIG, Budimex, Cargill, Grupa LOTOS, Grupa PGE, McDonald’s Polska

Silver Supporter: PMI Poland Chapter

Supporters: Antalis, Avallon, AWBUD, CAT Financial Services, Coca – Cola HBC Polska, LOTTE Wedel, Grupa BBDO, Grupa Eurocash, Grupa Saint – Gobain,

Sokółka Okna i Drzwi, Volvo Financial Services, Willis Towers Watson

Patron medialny: My Company Polska

Patron prawny: GIDE

Wstęp wolny, więcej szczegółów pod numerem : 48 605 550 819 lub  [email protected]

Więcej o Enactus i formularz rejestracyjny na: www.enactus.pl