Największy akcelerator biznesu na świecie oficjalnie rusza w Warszawie

Dodane: 10.01.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Po blisko dwóch miesiącach testowania zainteresowania potencjalnych przedsiębiorców udziałem w czteromiesięcznym programie inkubacyjnym Founder Institute w Warszawie, zdecydowano o uruchomieniu polskiej edycji programu.

Po blisko dwóch miesiącach testowania zainteresowania potencjalnych przedsiębiorców udziałem w czteromiesięcznym programie inkubacyjnym Founder Institute w Warszawie, zdecydowano o uruchomieniu polskiej edycji programu.

Tym samym Polska dołączy do ponad 38 krajów, w którym odbywać się będą zajęcia według formuły, która pozwoliła  na stworzenie już blisko 650 firm technologicznych na całym świecie.

Sprawdzony model pracy, który zakłada regularne spotkania mentorów będących najczęściej twórcami istniejącymi już i dobrze prosperujących firm z przyszłymi przedsiębiorcami, zwiększa szanse na sukces rynkowy nowych przedsięwzięć.

Hasło  „Globalizacja Doliny Krzemowej” jakie przyświeca całej inicjatywie wiąże się z chęcią budowy lokalnego ekosystemu startupów bazującego na współpracy i dzieleniu się wiedzą na wszystkich poziomach – tak mentorskim, jak między samymi uczestnikami programu.

Rozpoczęcie zajęć planowane jest w połowie lutego. Do 20 stycznia aplikacje przyjmowane są bezpłatnie. Po tym terminie opłata rekrutacyjna wyniesie 50 USD.

Program składa się z trzech etapów Idea (Pomysł), Business (Rozwijanie Biznesu) i Launch (Start). Pierwszy zakłada pracę nad pomysłem, nazwą, analizą podobnych projektów na świecie oraz wizją. Drugi przewiduje wsparcie uczestników pod kątem prawnym w zakresie uruchomienia firmy, wypracowania modelu biznesowego czy poszukiwania współzałożycieli lub pracowników. Ostatni dedykowany jest promocji produktu, jak go prezentować na wydarzeniach branżowych czy przed inwestorami. Każda z tych trzech ścieżek zakończona zostanie oceną mentorów z dotychczasowych postępów.

Więcej o programie tutaj: http://fi.co/curriculum.

Koordynacją programu w Warszawie zajmują się m.in.:

  • Agnieszka Oleszczuk-Widawska – absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Współtwórca Evenea.pl – systemu rejestracji uczestników i sprzedaży biletów online na wydarzenia. W projekcie Evenea jest odpowiedzialna za sprzedaż i PR. Wykładowca Event marketingu i Marketingu internetowego w Wyższej Szkole Promocji w Warszawie. Trener umiejętności miękkich z kilkuletnim doświadczeniem. Wcześniej związana z sektorem bankowym, sprzedażą, e-commerce oraz szkoleniami.
  • Anita Kijanka – absolwentka Politologii i Filologii angielskiej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Doktorantka UMCS w Lublinie, właścicielka firmy Com Creation, w której zajmuje się m.in. kompleksową organizacją wydarzeń promujących nowe technologie. Trener umiejętności miękkich kilkuletnim doświadczeniem.

Osoby zainteresowane programem zapraszamy na bezpłatne wydarzenie  Startup Pitch Bootcamp. Na spotkaniu, poza prezentacją szczegółów programu Founder Institute i prezentacji mentorów, którzy będą prowadzić  zajęcia, przewidziano trening z prezentacij pomysłów na biznes (pitching). Zainteresowani proszeni są o rejestrację http://fi.co/e/2196

Spotkanie odbędzie się w AIP BusinessLink przy ul. Mokotowskiej 1, na 12 piętrze Zebra Tower.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem