Największy stacjonarny hackathon w Europie zakończył się, „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” był jego partnerem

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Największy stacjonarny hackathon w Europie zakończył się, „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” był jego partnerem

Udostępnij:

14 i 15 września w Nadarzynie odbył się HackYeah. Czyli jeden z największych tego typu konkursów informatycznych na świecie i największy stacjonarny hackathon w Europie.

W ostatni weekend w Nadarzynie odbyła się największy w Europie i jeden z największych na świecie stacjonarnych hackathonów, podczas którego ponad 2,5 tys. informatyków w ciągu 24 godzin rozwiązywało przygotowane dla nich zadania. Platforma rozwoju innowacji „Let’s Fintech with PKO Bank Polski” była strategicznym partnerem wydarzenia.

– Chcemy, żeby grupy pasjonatów, które proponują rozwiązanie trudnych problemów, mogły pomagać rozwiązywać problemy administracji publicznej – mówił szef rządu w trakcie konferencji na temat międzynarodowej burzy mózgów poświęconej problematyce wody, organizowanej podczas hackathonu w Nadarzynie.

– Sektor finansowy znalazł się w samym środku cyfrowej rewolucji która ogarnęła świat. W szybkim tempie zmienia się sposób korzystania przez klientów z usług bankowych, a banki stoją dziś przed wyzwaniem transformacji cyfrowej. Rozwój nowych technologii pozwala bankom wzmacniać pozytywne doświadczenia klientów oraz oferować produkty jeszcze lepiej dopasowane do ich potrzeb. Filarem strategii PKO Banku Polskiego, który jest niekwestionowanym liderem sektora i liderem zmian technologicznych w polskiej bankowości, jest cyfryzacja. Dlatego HackYeah to dla nas naturalne miejsce, w którym chcemy zachęcać środowisko IT do współpracy – mówi Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim.

HackYeah

Konkurs informatyczny HackYeah odbył się w weekend 14-15 września na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Tegoroczna edycja hackathonu była największym w Europie stacjonarnym hackathonem. W trakcie konkursu, zespoły programistów i innych kreatywnych uczestników próbowały stworzyć nieszablonowe, gotowe rozwiązania postawionych przed nimi problemów, będących jednocześnie zadaniami konkursowymi. W trakcie wydarzenia, jego uczestnicy mogli również wzbogacać swoją wiedzę biorąc udział w kilkudziesięciu wykładach i warsztatach poświęconych nowoczesnym rozwiązaniom IT.