Nakręć wideo i wygraj stypendium o łącznej wartości 19 500 euro na studia we francuskiej szkole dla inżynierów ITECH

nakrec wideo i wygraj stypendium o lacznej wartosci 19 500 euro na studia we francuskiej szkole dla inzynierow itech
Udostępnij:
Ruszył nabór na niszowe studia magisterskie z dziedziny formuł i preparatów chemicznych. Program może przyjąć nawet kilkudziesięciu studentów, którzy będą całkowicie sponsorowani przez branżę chemiczną.

Zdjęcie główne artykułu by stocksnap.io

Francuska Szkoła Inżynierska ITECH z siedzibą w Lyonie rekrutuje studentów na studia magisterskie na kierunku formuł i preparatów chemicznych. To wyjątkowy i jedyny w Europie program studiów magisterskich, który specjalizuje chemików w produkcji farb, atramentów, lakierów i żywic.

Studia odbywają się w języku angielskim, a program kształci specjalistów zdolnych do podjęcia pracy w sektorze natychmiast po ukończeniu studiów. Absolwenci, będący młodymi wyspecjalizowanymi inżynierami, mają gwarancję znalezienia zatrudnienia w wiodących firmach z branży i zrobienia kariery w skali międzynarodowej.

Dzięki umowom partnerskim podpisanym z firmami z branży chemicznej takimi jak AkzoNobel i PPG, studenci mają zagwarantowane staże podczas całego trzyletniego programu, jak również pomoc finansową w postaci stypendiów. Sudia te są całkowicie sponsorowane przez firmy z branży chemicznej, co sprawia że program ten jest wyjątkowy.

Praktyki

Program studiów przewiduje co najmniej 11 miesięcy doświadczenia zawodowego w firmie partnerskiej, która może zatrudnić studenta po ukończeniu studiów. W zależności od tego do której firmy trafią, studenci mogą realizować swoje staże we Francji i za granicą, w tym w co najmniej jeden w firmie międzynarodowej. Absolwenci będą pracować na różnych stanowiskach i w różnych depratamentach, od badań i rozwoju, poprzez sprzedaż, marketing technicznyc oraz produkcję.

Jerome Marcilloux, dziekan ITECH, podkreśla: "To po raz pierwszy, kiedy nasz przemysł zdecydował się sponsorować studentów opłacajac ich czesne i jednocześnie akceptować ich jako stażystów. ITECH zawsze był uznawany przez swoich partnerów akademickich i przemysłowych, a obecnie ta współpraca zacieśnia się coraz bardziej. Firmy z sektora chemii potrzebują więcej specjalistów o profilach międzynarodowych, aby móc rozwijać się w Europie i na świecie." 

Stypendia

Finansowanie przez firmy z branży farb i lakierów pozwala wybranym studentom, uzyskać pełne lub częściowe stypendia. Wśród firm, które obecnie sponsorują studentów znajdują się AkzoNobel, Allios, BASF, BCF, Beckers, Blanchon, Cromology, Helios/Rembrantin, PPG Industries i PPG Architectural Coatings, Renaulac, Théolaur i V33.

Dr Roger Jakeman, Dyrektor Marketingu & Business Planningu BA Performance Coatings w AkzoNobel, mówi: "Istnieje pewnego rodzaju luka pokoleniowa w naszej branży i wielu osób z kluczowego personelu technicznego przejdzie na emeryturę w ciągu najbliższych lat. Dlatego bardzo nam zależy, aby przyciągać do branży nowe talenty. Chcemy, by studenci mieli z nami trwałą więź. Studia oferowane przez ITECH są ku temu wyśmienitą okazją.

Olivier Tharreau, Dyrektor Rozwoju EMEA w PPG Industries, dodaje: "Potrzebujemy chemików, którzy posiadają zarówno wiedzę naukową i techniczną o powłokach i którzy posiadają jednocześnie umiejętności w zarządzaniu. Popyt na takie profile rośnie, ale na rynku jest zbyt mało kandydatów, głównie ze względu na brak specjalistycznych programów edukacyjnych. Studia magisterskie proponowane przez ITECH do doskonała możliwość dla studentów, by spełnić te oczekiwania. To również szansa dla nas na przyciągnięcie obiecujących studentów do PPG i zaoferowaniu im wielu możliwości."

Tak jak CEPE, kilka innych instytucji i stowarzyszeń branżowych uczestniczą w promocji oraz rozwoju programu studiów, w tym AssoVernici we Włoszech, BCF w Wielkiej Brytanii i FIPEC we Francji. 

Aby ubiegać się o stypendium, studenci są zobowiązani do przedstawienia 3 minutowej prezentacji w formie filmu wideo wyjaśniającej, dlaczego to właśnie oni powinni otrzymać stypendium. Zgłoszenia należy przesyłać do 11 lipca 2016 br. 

Wykształcenie z dziedziny chemii

Studenci przyjmowani na studia magisterskie z dziedziny formuł i preparatów chemicznych powinni posiadać tytuł licencjata w dziedzinie chemii, aczkolwiek absolwenci, innych kierunków, które uwzględniają chemię, takich jak na przykład biologia, mogą również ubiegać się o przyjęcie.

Sarah, obecna studentka w programie: "Wybrałam ITECH, ponieważ jest to jedyna szkoła chemiczna koncentrująca się na potrzebach przemysłu niszowego, a dodatkowo zajęcia są prowadzone w języku angielskim, całość łączy w sobie umiejętności, których poszukują firmy." 

Rekrutacja

Program trwa 3 lata. Rozpoczyna się we wrześniu 2016 r. Trzy staże łącznej długości 11 miesięcy są wliczone w czas trwania studiów. Do przyjęcia jest wymagany stopień licencjata związany z chemią. Możliwość uzyskania pełnego lub częściowego stypendium (czesne wynosi 6500 € rocznie.) Zapisy na stronie inscription.itech.fr do 17 czerwca 2016 r. Rozmowy dla kandydatów odbędą się między 22 i 29 czerwca 2016 r. Komisja przyjęć będzie miała miejsce 12 lipca 2016 r.