Napij się ciepłej herbaty i poleć nam programistę

Dodane: 17.12.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

We wczesny poniedziałkowy poranek, 14 grudnia, na ulicach Warszawy, Łodzi i Poznania pojawiły się mobilne kawiarnie. Gorący napój rozdawany przez baristów miał rozgrzać przechodniów zmierzających do pracy, a cała akcja w niestandardowy sposób zwrócić uwagę na zewnętrzny program poleceń GFT Polska.

Na zawierających kawę kubkach znajdował się bowiem napis zachęcający aby do pracy w firmie polecić znajomego programistę. Za taką rekomendację GFT Polska oferuje nawet 8 tys. złotych.

Tylko kreatywni zrekrutują najlepszych

O tym, że niektóre branże muszą wychodzić poza standardowe metody rekrutacji wiadomo nie od dziś. Według raportu ABSL Rynek usług IT w Polsce, liczba firm usługowych IT działających w Polsce ciągle rośnie. Tylko w latach 2009-2013 w kraju powstało ok. 20 tysięcy nowych tego typu przedsiębiorstw. Oznacza to ogromną konkurencję w zmaganiach o specjalistów oraz wymaga kreatywności od pracodawców, którzy chcą zapewnić sobie skuteczność procesów rekrutacyjnych. Firmy z sektora IT, w których deficyt pracowników w Unii Europejskiej do 2020 roku może wynieść nawet 800 tys. osób, w poszukiwaniu talentów wychodzą więc bezpośrednio do kandydatów, albo – tak jak w przypadku GFT Polska – także ich znajomych.

Gorąca kawa i 8 tys. zł na konto

– Staramy się w różnorodny sposób zachęcić lokalne społeczności do poznania lepiej naszej firmy. Pomimo, że nie jesteśmy marką konsumencką, chcemy aby myśl o GFT wywoływała uśmiech. Naszą ostatnią inicjatywą była współpraca z mobilnymi kawiarniami, które rozdawały przechodniom darmową kawę w porannych godzinach szczytu. To jeden z przykładów tego w jaki sposób nawiązujemy kontakt z mieszkańcami miast, w których działają nasze biura – mówi Piotr Kania, Dyrektor Zarządzający GFT Polska.

GFT, lider sektora usług IT dla bankowości inwestycyjnej, wykorzystał akcję rozdawania kawy również do promocji swojej nietypowej akcji rekrutacyjnej:

– Chcieliśmy zachęcić mieszkańców Warszawy, Łodzi i Poznania do wzięcia udziału w zewnętrznym programie poleceń pracowniczych. Aby to zrobić nie trzeba być zatrudnionym w GFT. Wystarczy przez naszą stronę rekomendować programistę o odpowiednich kwalifikacjach. Jeśli polecana osoba zostanie zatrudniona, w zależności od jej doświadczenia i umiejętności, można otrzymać nawet 8 tys. złotych – mówi Sylwia Rzemieniewska, Recruitment Manager, GFT Polska. – Ze względu na charakter realizowanych projektów GFT poszukuje specjalistów z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. Szukamy przede wszystkim programistów posługujących się takimi technologiami jak Java, JavaScript/HTML5, Scala, i .NET – dodaje Sylwia Rzemieniewska.

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie gft.com/polecaj.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem