NASA zleca internautom wykonanie modeli narzędzi dla astronautów

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

NASA i Freelancer.com podjęli współpracę. Za pośrednictwem portalu zlecono internautom wykonanie 14 modeli 3D narzędzi potrzebnych astronautom do pracy na Międzynarodowej Stacji Komicznej. Jeszcze możesz się zgłosić i pomóc załodze NASA.

14 wyzwań dla freelancerów od NASA

Który przedsiębiorca nie chciałby, jak Elon Musk albo Richard Branson pracować nad statkiem kosmicznym? Jeśli z jakichś powodów nie udało ci się spełnić tego marzenia, to nic straconego. NASA, amerykańska agencja nadzorująca programy lotów kosmicznych, podjęła współpracę z firmą Freelancer, platformą łączącą zleceniodawców ze zleceniobiorcami. Spółka pomoże instytucji ze Stanów Zjednoczonych opracować prototypy narzędzi wykorzystywanych przez Robota R2, który asystuje astronautom podczas prac na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Za pomocą działającego w 247 krajach serwisu Freelancer.com, internauci mogą publikować zlecenia np. prośbę o realizację strony internetowej i odszukać jej wykonawców. Dotychczas za pośrednictwem platformy zrealizowano ponad 8 milionów projektów. Jednak nigdy wcześnie NASA nie korzystała z usług Freelancera. – „Po raz pierwszy współpracujemy z NASA” – powiedział Nik Badminton, dyrektor regionalny na Amerykę Północą serwisu Freelancer.com. Z pewnością jest to jedenz bardziej interesujących projektów, do którego realizacji zostali zaproszeni internauci.

W przyszłości zleceniobiorcy wykonają aplikacje mobilne

Na oficjalnej stronie portalu pojawiło się „14 wyzwań” zleconych użytkownikom Freelancer.com przez zespół NASA. Zleceniobiorcy na podstawie zdjęć i koncepcji projektów mają za zadanie wykonać modele 3D narzędzi potrzebnych instytucji badawczej podczas testów Robota R2. Freelancerzy, którzy opracują najlepsze prototypy zostaną nagrodzeni i otrzymają od 50 do 100 dolarów za wykonane prace.

Chcąc wziąć udział w konkursie należy się pośpieszyć, ponieważ dziewięć z czternastu „wyzwań” zostało już uruchomionych. Przykładowo uczestnicy wydarzenia zostali poproszeni o zrealizowanie modelu latarki i skanera, które mogą zostać wykorzystane podczas podróży w kosmos. W przyszłości NASA planuje zaangażować zleceniobiorców z Freelancer.com do opracowania aplikacji mobilnych, z których będą mogli korzystać astronauci na swoich smartwatchach.