Nasz fundusz dokonał 10 inwestycji. Podsumowanie 2021r. LT Capital

Dodane:

Tomasz Jastrzębski Tomasz Jastrzębski

Nasz fundusz dokonał 10 inwestycji. Podsumowanie 2021r. LT Capital

Udostępnij:

Jako fundusz nieustannie poszukujemy przede wszystkim komplementarnych zespołów skupionych na rozwoju jednego projektu z globalnymi ambicjami skalowania swojego biznesu.Nasza strategia obejmuje inwestycje w podmioty zlokalizowane na terenie Polski, które w ramach swojej działalności realizują projekt B+R. Inwestujemy w fazie seed/pre-seedkładąc duży nacisk na szeroko pojęte Industry 4.0, w szczególności z silnym komponentem AI/ML. Znaczna część naszych inwestycji jest przeprowadzana w koinwestycji z polskimi i zagranicznymi inwestorami (VC, CVC), których kapitał dodatkowo usprawnia działania marketingowo-sprzedażowe.

Czytasz właśnie artykuł z cyklu, w którym polskie startupy, firmy technologiczne i fundusze venture capital podsumowują 2021 rok.

Warto podkreślić, że w 2021 roku znaczna część naszych Spółek umocniła swoją pozycję na rynkach zagranicznych takich jak Szwecja, Niemcy, USA.

Nasze inwestycje w 2021 r.

Upmedic opracowała rozwiązanie, które ponad dwukrotnie skraca czas przygotowania dokumentacji medycznej zwiększając jednocześnie jakość opisów badań. Wykorzystując ideę edytowalnych schematów z wbudowanymi polami do edycji spółka standaryzuje opisy zapewniając idealny materiał uczący pod kolejne algorytmy AI/ML wspierające diagnostykę. Produkt Upmedic, dostępny w sześciu wersjach językowych, ma szansę stać się standardowym narzędziem pracy, co potwierdzają pierwsi klienci.

QticAI to firma z mocnym zespołem wywodzącym się z branży t TIC (Testing, Inspection and Certification). Wykorzystując swoje doświadczenie, firma jest w trakcie uruchamiania platformy do rekomendacji inspektorów dostarczając im kompletny zestaw narzędzi do codziennej pracy. Dzięki temu wprowadza nową jakość na rynek TIC pozwalając na szybszą realizację usług przy niejednokrotnie niższych kosztach. Światowa sieć specjalistów QTIC.AI obejmuje wszystkie kategorie przemysłowe.

Fyrtel to firma z branży e-grocery umożliwiająca łatwe zakupy online od lokalnych wytwórców i sprzedawców żywności wysokiej jakości. Pozwala użytkownikom na zakup produktów z kilku tradycyjnych sklepów w ramach jednego koszyka, z dostawą do domu oraz płatnością online. Fyrtel wspiera lokalne społeczności i pomaga im rozwijać swoją działalność w ecommerce. Spółka pod koniec 2021 roku notuje ponad dwudziestokrotny wzrost liczby zamówień (YoY) i przymierza się do wyjścia na rynki zagraniczne oraz do kolejnych miast w Polsce.

W branży food delivery mamy jeszcze jedną inwestycję typu B2C, która była przeprowadzona w koinwestycji z zaprzyjaźnionym VC oraz jedną z największych polskich sieci sklepów spożywczych. Szczegóły przedsięwzięcia zostaną upublicznione w pierwszym kwartale 2022 roku.

SmartHotel to system do komunikacji pomiędzy pracownikami hoteli oraz właścicielami apartamentów a gośćmi oferowanych obiektów. Istotną innowacją jest brak potrzeby pobierania dodatkowych aplikacji – zamiast tego SmartHotel wykorzystuje najpopularniejsze kanały komunikacji online takie jak WhatsApp czy Messenger. SmartHotel idealnie rozumie potrzeby klienta, co pokazują przychody rosnące w tempie wykładniczym. W firmę zainwestowaliśmy razem z kilkoma znanymi na polskim rynku funduszami VC.

Frontu oferuje oprogramowanie do zdalnego zarządzania usługami w terenie, koncentrując się przy tym głównie na pracownikach terenowych pierwszej linii. Firmy świadczące usługi w terenie, korzystając z produktu cyfrowego Frontu, mogą oszczędzać czas i zasoby, optymalizować procesy biznesowe oraz dbać o samopoczucie pracowników. Inwestycja w spółkę odbyła się w koinwestycji z zagranicznym VC.

Virbe wpisuje się w gorący obszar metaverse. Spółka stworzyła system, który najprościej można porównać do systemu nerwowego awatara. Dzięki niemu spółka z łatwością może uzbroić wirtualną postać o wymagane umiejętności, ubiór, wygląd czy atrybuty. Wykorzystując pakiet do tworzenia Wirtualnych Istot z silnikiem do ConversationalAI, Virbe jest w stanie dostarczyć wirtualną postać, która będzie nowym punktem kontaktu firm w świecie metaverse. Wirtualne istoty mogą działać 24/7 na dowolnej stronie internetowej, aplikacji mobilnej czy w fizycznej lokalizacji (np. kioski) i są idealne do autonomicznego customerexperience.

Goodsleeperto pierwsza w Polsce aplikacja opracowana przez najlepszych ekspertów z zakresu medycyny snu. Według współczesnej medycyny terapia poznawczo-behawioralna (cognitivebehavioraltherapy for insomnia, CBT-I) jest podstawową metodą leczenia zalecaną przy bezsenności. Metoda ta przynosi lepsze efekty niż stosowanie leków nasennych i polega na pracy nad usunięciem czynników, które napędzają i utrwalają problemy ze snem. Aplikacja towarzyszy użytkownikowi podczas procesu zasypiania i w przystępny sposób prowadzi do wyrobienia zdrowych nawyków, bazując na sprawdzonej wiedzy. Inwestycja w spółkę odbyła w koinwestycji z branżowym CVC.

Na temat kolejnych dwóch spółek, w które zainwestowaliśmy – jednej z zakresu automatyzacji procesów medycznych, drugiej z zakresu wsparcia w prowadzeniu szkoleń/kursów online, więcej informacji udostępnimy w pierwszej połowie 2022 roku.