Nasza Klasa zaprasza do iNKubatora!

nasza klasa zaprasza do inkubatora
Udostępnij:
Nk.pl to największy i najbardziej znany start-up w historii polskiego Internetu. Ponad 5 lat temu 4 studentów uruchomiło serwis, którym w ciągu 2 lat zainteresowało się ¾ polskich Internautów! Nasza Klasa rzuca wzywanie młodym-kreatywnym: Pobijcie nas! I oferuje im wsparcie.

Nk.pl to największy i najbardziej znany start-up w historii polskiego Internetu. Ponad 5 lat temu 4 studentów uruchomiło serwis, którym w ciągu 2 lat zainteresowało się ¾ polskich Internautów! Nasza Klasa rzuca wzywanie młodym-kreatywnym: Pobijcie nas! I oferuje im wsparcie.

Znalezienie niszy, dobry pomysł, superzaangażowany zespół – to część kluczowych czynników, które przyczyniły się do sukcesu naszej-klasy.pl, obecnie nk.pl. Przykład NK pokazuje też, że sukces na pewnym etapie może przerosnąć oczekiwania twórców projektu, a wówczas przydaje się wsparcie partnerów, którzy dysponują odpowiednim know-how oraz kapitałem. W przypadku NK takimi pierwszymi mentorami okazali się europejscy inwestorzy – bracia Samwer – dzięki którym możliwe było zakupienie serwerów, gdy szturmy internatów czyniły 4 lata temu z Pana Gąbki (byłej ikony serwisu) gwiazdę polskiej sieci.

Aktualnie Nasza Klasa sp. z o.o. przedstawia propozycję dla osób prowadzących start-upy lub zamierzających tworzyć własne firmy związane z Internetem i nowymi technologiami. Ta propozycja to iNKubator - projekt, w którym młody przedsiębiorca może uzyskać know-how od cenionych ekspertów z branży oraz wsparcie technologiczne i finansowe od Naszej Klasy.

Szukamy dobrych projektów – jak nikt inny na rynku wiemy, czego potrzeba początkującym przedsiębiorcom z branży internetowej. Młodym projektom zapewniamy stałą współpracę z mentorami oraz potencjalnymi inwestorami. Skoncentrujemy się na produktach i usługach, które odpowiadają na potrzeby Użytkowników Internetu lepiej niż dotychczasowa oferta rynku - mówi Jakub Borkowski, New Venture Manager w Naszej Klasie i koordynator projektu iNKubator.

Podjęcie współpracy rozpoczyna się od zgłoszenia projektu na stronie inkubator.nk.pl, następnie projekt jest analizowany przez grono ekspertów. Po pozytywnej weryfikacji start-up otrzymuje merytoryczne wsparcie mentorów podczas miesięcznej preinkubacji, która przygotowuje młodych biznesmenów do prezentacji swojego pomysłu przed inwestorami. To spotkanie otwiera drogę do rocznej inkubacji, podczas której nowo założona spółka z o.o. otrzyma wsparcie merytoryczne, finansowe (do 230 000 zł), organizacyjne oraz technologiczne (przestrzeń biurowa, infrastruktura IT), a także marketingowe (możliwość wykorzystania kampanii reklamowej w ramach portalu nk.pl).

Wśród mentorów, którzy już potwierdzili swoje zaangażowanie w projekt znajdują się m.in.: Maciej Popowicz (pomysłodawca, jeden z założycieli i pierwszy prezes Naszej Klasy), Michał Sadowski (prezes zarządu Brand24 S.A.), Łukasz Szymula (Country Manager, TradeDoubler Sp. z o.o.), dr Dariusz Tworzydło (prezes zarządu Exacto Public Relations sp. z o.o., Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Warszawski), Mariusz Wszołek (Uniwersytet Wrocławski, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej), Rafał Brzoska (prezes, założyciel i współwłaściciel spółek z Grupy Integer.pl), Maciej Budzich (autor bloga o mediach, marketingu i internecie – blog.mediafun.pl), Jacek Jankowski (VP Games & Products w Hypnotized), Przemek Pluta (PayPal), Marcin Szałek (założyciel CityDeal.pl, obecnie Groupon.pl).

źródło: informacja prasowa