Naucz się jak rozkręcić startup

Dodane: 30.09.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Masz już swój pomysł na biznes czy ciągle jeszcze szukasz inspiracji? To tak naprawdę nie ma wielkiego znaczenia. Ważne jest to, byś już dziś podjął działanie, które przybliży Cię do sukcesu i spełnienia marzeń o własnym startupie, który z czasem przerodzi się w dochodowe przedsiębiorstwo.

fot. materiały prasowe 

Jak to zrobić? Jak stworzyć skuteczny model biznesowy i jak pozyskać finansowanie i w końcu jak wdrożyć plan w działanie? Projekt szkoleniowy ,,iSupport” organizowany przez firmę iSpot pomoże Ci znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących biznesu.     

Etat i startup – to naprawdę możliwe

Kreatywnych pomysłów Ci nie brak. Wręcz przeciwnie – masz ich całe mnóstwo. Może po nocach śni Ci się realizacja swoich śmiałych zamierzeń biznesowych. Ale z drugiej strony jest przecież tak zwana „szara rzeczywistość”, liczne uwarunkowania, w których żyjemy i tu kłania nam się praca etatowa. Ostoja bezpieczeństwa, pewna wypłata na koniec miesiąca, tak potrzebna by regulować wszystkie nasze zobowiązania, które nie znikną tylko dlatego, że właśnie wpadliśmy na genialny pomysł, który w przyszłości podbije świat. I tu pojawia się dylemat. Podjąć ryzyko i skoczyć na głęboką wodę ryzykując, że może nam się nie powieść czy dalej pozostawać na etapie snucia marzeń i planów? A może to nie są jedyne z możliwych rozwiązań? Co gdyby udało nam się połączyć pracę etatową z rozkręcaniem własnego startupu? Czy to w ogóle jest możliwe i jak to osiągnąć?

Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy szkolenia „Startup – od pomysłu do finansowania” w ramach projektu „iSupport”, a tutaj zasygnalizujemy jedynie możliwe ścieżki, którymi możemy podążyć.  Po pierwsze podziel swój czas. Wyznacz sobie jakiś przedział czasowy, w którym będziesz mógł zająć się swoim startupem. Niech to będzie na przykład kilka godziny tygodniowo. Sumiennie przykładaj się do tego i faktycznie poświęcaj ten czas każdego tygodnia. Jeśli wyznaczysz sobie limit czasowy staniesz się bardziej efektywny – tak to działa na poziomie psychologicznym. Po prostu bardziej produktywnie wykorzystasz czas, który masz. Po drugie zdobywaj wiedzę, dokształcaj się i bądź na bieżąco. Korzystaj ze wszelkich możliwych źródeł, nie ustawaj w poszukiwaniach. Wreszcie po trzecie nie odpuszczaj gdy sprawy nie będą szły jak po maśle. To normalne, że na swojej drodze spotykamy przeszkody a budowanie startupu nie jest łatwym przedsięwzięciem. Dlatego bądź wytrwały i cierpliwy. Sukces przyjdzie być może po wielu porażkach.

– Startup coraz częściej staje się alternatywą dla pracy w korporacji. Wiele osób ma jednak obawy przed ryzykiem związanym z prowadzeniem własnego projektu biznesowego. Nie chcą stawiać wszystkiego na jedną kartę skoro 9 na 10 startupów kończy się niepowodzeniem. Projekt ,,iSupport” jest ogromną szansą, aby ograniczyć ryzyko, dowiedzieć się jak wystartować bez budżetu i po godzinach, a także uczyć się na błędach już popełnionych. Jako Startup Academy chętnie angażujemy się w tego typu projekty, ponieważ mają one realny wpływ na sytuację młodych przedsiębiorców-  mówi jego partner Tomasz Jabłoński ze Startup Academy.

Finansowanie na zawołanie

Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się poza tym z następującymi zagadnieniami: jak zdobyć kapitał na realizację naszych śmiałych zamierzeń, jak stworzyć innowacyjny produkt, który ma szansę zaistnieć na wielu rynkach oraz jak opracować dobrze działający model biznesowy, który zapewni stale wzrastające dochody. Uczestnicy dowiedzą się gdzie szukać inwestorów, kluczowych klientów, a także w jaki sposób zaprezentować im swoje pomysły. Nauczą się technik autoprezentacji, a także dowiedzą się jak tworzyć graficzne prezentacje pomysłów.

Co bardzo ważne i ciekawe najlepsi z uczestników będą mogli swoje pomysły dopracować pod auspicjami Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości by następnie zaprezentować je komitetowi inwestycyjnemu, który będzie dofinansowywał najlepsze pomysły. Czyli uczestnictwo w szkoleniu to również szansa by złapać wiatr w żagle i być może zyskać duży zastrzyk gotówki na rozkręcenie swojego startupu.

Zajęcia odbywają się w w sali szkoleniowej iSpot w Arkadii. Wszyscy chętni mogą rejestrować się na specjalnej stronie internetowej: www.ispot.pl/isupport. Opłata za szkolenie będzie w całości zwrócona uczestnikom na karcie podarunkowej do wykorzystania w salonach iSpot. Liczba miejsc jest ograniczona.

Partnerami programu są Startup Academy, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz blog AndrzejTucholski.pl. 

Na najbliższe szkolenia zostało 20 wolnych miejsc: 

  • 8-9 października – 5 miejsc
  • 15-16 października – 7 miejsc
  • 19-21 października – 8 miejsc
icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem