Naucz się programować aplikację na Androida

Dodane:

Łukasz Tokarski Łukasz Tokarski

Udostępnij:

Rynek smartfonów stale się rozrasta i coraz więcej film decyduje się na wypuszczanie aplikacji mobilnych. Zdecydowany bum przeżywa Android. Telefony z tym systemem cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Warto więc pomyśleć o Androidzie.

Rynek smartfonów stale się rozrasta i coraz więcej film decyduje się na wypuszczanie aplikacji mobilnych. Zdecydowany bum przeżywa Android. Telefony z tym systemem cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Warto więc pomyśleć o Androidzie jako platformie, na którą wyda się swoją pierwszą aplikację mobilną. Blokerem może się okazać brak developera. Rozwiązanie tej sytuacji może być całkiem proste…

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Helion, wpadła nam w ręce książka, która jest oparta o długoletnie doświadczenia autorów w zakresie programowania aplikacji na różne platformy. Android. Programowanie aplikacji na urządzenia przenośne” autorstwa Shane’a Condera i Lauren Darcey jest wyczerpującym przewodnikiem kierowanym do programistów i zespołów zajmujących się tworzeniem aplikacji mobilnych. Autorzy posiadają szerokie doświadczenia programistyczne. Ponadto prowadzą wspólnie bloga o Androidzie.

Dla kogo jest ta pozycja?

Książka jest kierowana głównie do programistów, którzy posiadają już podstawy programowania w środowisku Java i chcieliby rozwijać swoje umiejętności w kierunku aplikacji mobilnych. Dla nich ta pozycja jest źródłem informacji, jak najlepiej wykorzystać możliwości Androida. Wiele przydatnych informacji znajdą tu też osoby odpowiedzialne za jakość produktów oraz zajmujące się testowaniem aplikacji. Dzięki szerokiemu zakresowi tematów, pozycja jest też przydatnym narzędziem dla kierowników projektów zarządzających zespołami tworzącymi aplikacje dla Androida. Dla pozostałych czytelników książka może być kompendium wiedzy o tym systemie – przykładowo każdy, kto ma pomysł na aplikację mobilną, będzie mógł sprawdzić czy Android jest odpowiednią platformą do realizacji jego planów.

Książka dzieli się na sześć głównych części i siódmej z dodatkami:

  • Ogólne informacje o platformie Android.
  • Kluczowe informacje o konstrukcji aplikacji na Androida.
  • Kluczowe zagadnienia projektowania interfejsów użytkownika.
  • Najczęściej stosowane interfejsy programowania aplikacji na Androida.
  • Dodatkowe zasady projektowania aplikacji na Androida.
  • Wdrażanie aplikacji.
  • Dodatki.

Szukając opinii programistów o tej pozycji, spotkałem się z różnymi odczuciami – dla części osób mających styczność z tą pozycją, książka jest praktyczna i pomocna, inni stawiali zarzuty o lanie wody i brak pełnych struktur kodu. Dla mnie (osoby nie zajmującej się programowaniem) pozycja okazała się bardzo przydatna ze względu na masę informacji dotyczących możliwości, jakie daje platforma Android oraz sporo ciekawej wiedzy na temat planowania prac przy projektach związanych z tworzeniem aplikacji.

PS.

Przyjrzyjcie się dobrze grafice ilustrującej tę pozycję 😉 Nie oceniajcie jednak książki po okładce. To naprawdę solidna publikacja.

Zapraszamy do zakupu pozycji. Znajdziecie ją tutaj.