Nauka jest dla każdego!

Dodane:

Marcin Małecki, MamStartup Marcin Małecki

Udostępnij:

„Nauka dla każdego” to projekt, którego celem zwiększenie poziomu wiedzy nt. możliwości kształcenia ustawicznego.

Czy pamiętasz pierwsze telefony komórkowe? Duże, nieporęczne, z czarno-białym wyświetlaczem?


Teraz spójrz na swój telefon. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to niewielkie urządzenie umożliwia nie tylko rozmowę czy wysyłanie wiadomości tekstowych, ale również robienie zdjęć, odtwarzanie filmów oraz korzystanie z nawigacji GPS. Niesamowite, prawda?

Niezależnie od tego czy nam się to podoba, czy nie, otaczający nas świat ulega ciągłym zmianom. Wspomniana komórka jest jednym z przykładów, które mnożyć można w nieskończoność – nowe komputery, samochody, telewizory, oferty pracy…

Zmiany gospodarcze spowodowały przedefiniowanie wymagań pracodawcy wobec pracownika. W ofertach pracy coraz częściej jako kluczowe cechy miękkie podaje się otwartość na nowe doświadczenia i chęć podnoszenia kwalifikacji. Oznacza to, że pracodawcy oczekują od przyszłych pracowników umiejętności nadążania za zachodzącymi zmianami, chęci poszukiwania nowych informacji, stawiania pytań i szukania odpowiedzi dotyczących nowych rozwiązań. Mówiąc krócej – poszukuje się pracowników otwartych na zdobywanie wiedzy.

Pod koniec stycznia oficjalnie wystartował nowy serwis internetowy www.naukadlakazdego.pl. Jak mówi Marcin Lubnau – jeden z realizatorów projektu „Duże zainteresowanie serwisem to potwierdzenie trendu trwającego od lat. Potrzeba podnoszenia swoich kwalifikacji, utrwala się coraz bardziej w naszej świadomości. Niestety wciąż jeszcze brakuje miejsc – także w Internecie, które w sposób kompleksowy podchodzą do tematyki i oferty kształcenia.”

Nowo otwarty serwis oprócz aktualnej i rozbudowanej bazy placówek z ofertą kształcenia dla dorosłych, zawiera obszerną bazę wiedzy. W serwisie znajdziemy ofertę edukacyjną ponad 100 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego. Oferta placówek obejmuje różne poziomy nauczania. Jest atrakcyjna nie tylko dla ludzi młodych, kontynuujących naukę, lecz także dla osób starszych, zainteresowanych podniesieniem swoich kwalifikacji. Nawigację po szczegółowych opisach kierunków, zawodów i specjalności ułatwi rozbudowana wyszukiwarka i wirtualny doradca. Zawartość merytoryczna serwisu została wzbogacona o wywiady z coachem oraz doradcą zawodowym. I jak zapowiadają realizatorzy, to dopiero początek.

Dla odwiedzających serwis przygotowano konkurs  z atrakcyjną nagrodą główną. Udział w konkursie gwarantuje wypełnienie ankiety, której wyniki poznamy pod koniec marca. Wtedy też odbędzie się losowanie zwycięzców.

Serwis www.naukadlakazdego.pl powstał w ramach realizacji projektu „Nauka dla każdego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

źródło: informacja prasowa