Naukowa Fundacja Polpharmy chce wesprzeć twórców nowych rozwiązań telemedycznych. Do wygrania nawet 100 tys. złotych

Dodane:

Julia Gugniewicz Julia Gugniewicz

Udostępnij:

Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza konkurs na techniki mobilne w służbie medycyny. Twórcy najciekawszych projektów otrzymają nagrodę główną w wysokości 100 tys. zł oraz możliwość zaprezentowania swojego pomysłu przed potencjalnymi inwestorami.

zdjęcie: polpharma.pl

 

Szacuje się, że możliwość sprawowania opieki na odległość nad chorymi pozostającymi we własnych domach, pozwoli na wzrost przeżywalności o 15%, a długość hospitalizacji powinna spaść o 26%. Koszt opieki pielęgniarskiej może natomiast zmniejszyć się o około 10%. Wprowadzenie e-recept może spowodować spadek o 15% błędów skutkujących podaniem choremu niewłaściwego leku lub w nieodpowiedniej dawce. Nowe technologie mają ogromny wpływ na branżę medyczną i mogą znacznie wpłynąć na usprawnienie prac lekarzy oraz poprawić komfort życia milionom pacjentów. 

Techniki mobilne w służbie medycyny

Wychodząc naprzeciw potrzebom medycyny, Naukowa Fundacja Polpharmy ogłosiła konkurs na techniki mobilne, które będą wspierać prewencję, diagnostykę i leczenie chorób cywilizacyjnych. To rozszerzenie dotychczasowej działalności Fundacji, która wspiera rozwój nauk medycznych i farmaceutycznych.  

Zgłoszone projekty oceniane będą w zakresie:

  • wpływu na redukcję czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych,
  • wpływu na chorobowość,
  • udziału w postawieniu rozpoznania,
  • wpływu na rokowanie,
  • wpływu na przestrzeganie przez pacjenta zalecanej terapii,
  • użyteczności/łatwości używania przez pacjentów,
  • symulacji procesów chorobowych i wsparciu przy wyborze i monitorowaniu procesu leczniczego,
  • wpływu na edukację pacjentów i/lub lekarzy,
  • wpływu na efektywność kosztową terapii, prewencji lub diagnostyki.

Nagrody

Jury konkursowe wybierze trzech laureatów, którzy otrzymają nagrody pieniężne na rozwój swojego projektu. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidywana jest nagroda w wysokości 100 tys. zł, za drugie 80 tys. zł, zaś za trzecie – 50 tys. zł. Twórcy najciekawszych projektów, nawet jeśli nie zajmą żadnego miejsca na podium, dostaną szansę zaprezentowania swoich pomysłów przed potencjalnymi inwestorami.

– Wiemy już, że życie pacjenta może się poprawić dzięki wykorzystaniu aplikacji mobilnych wspierających profesjonalistów medycznych w opiece zdrowotnej chorych, szczególnie przewlekle. Rozwiązania z zakresu e-zdrowia, o ile są efektywnie stosowane, zapewniają bardziej spersonalizowane, zorientowane na pacjenta, podejście do opieki zdrowotnej. Umożliwia to lepsze dostosowanie do potrzeb, większą efektywność i wydajność oraz pomaga zmniejszyć liczbę błędów, jak też ograniczyć długość hospitalizacji. Takie podejście sprzyja integracji społeczno-gospodarczej i równości, podniesieniu jakości życia i wzmocnieniu pozycji pacjenta dzięki większej przejrzystości, dostępowi do usług i informacji oraz wykorzystaniu mediów społecznościowych w sektorze zdrowia – mówi dr Wojciech Kuźmierkiewicz, prezes zarządu Naukowej Fundacji Polpharmy.

Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 15 grudnia 2018 r. pod adres [email protected]. Pełen regulamin konkursu znajduje się na stronie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem