NaviExpert jedynym polskim finalistą konkursu Red Herring Top 100 Europe

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Warszawa, 18 kwietnia 2012: NaviExpert, dostawca mobilnej nawigacji GPS z funkcją omijania korków, znalazł się w gronie finalistów konkursu na 100 najbardziej obiecujących europejskich przedsiębiorstw prywatnych z branży nowych technologii.

Warszawa, 18 kwietnia 2012: NaviExpert, dostawca mobilnej nawigacji GPS z funkcją omijania korków, znalazł się w gronie finalistów konkursu na 100 najbardziej obiecujących europejskich przedsiębiorstw prywatnych z branży nowych technologii. Poznańska spółka jest jedyną polską firmą, która trafiła w tym roku do finału tego prestiżowego konkursu.

Na liście finalistów znalazło się w tym roku 247 przedsiębiorstw z całej Europy. Nominowane firmy (lista dostępna tu: http://www.redherring.com/red-herring-europe/2012-red-herring-europe-finalists/) zostały zaproszone by przedstawić swoje strategie podczas Europejskiego Forum Red Herring, które odbędzie się od 23 do 25 kwietnia w Amsterdamie. W ramach forum wieczorem, 25 kwietnia odbędzie się ogłoszenie wyników finału oraz ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom konkursu Top 100.

Lista Top 100 Red Herringa (http://www.redherring.com/red-herring-europe/2012-red-herring-europe-finalists/) jest tworzona od 1996 roku. Podczas selekcji przedsiębiorstw kapituła Red Herring bierze pod uwagę wyniki finansowe firm, poziom innowacyjności technologicznej, jakość zarządu, konsekwencję we wdrażaniu i utrzymaniu strategii oraz poziom dopasowania rynkowego.

Jesteśmy naprawdę dumni, że nasze rozwiązania po raz kolejny zostały docenione na tak konkurencyjnym i wymagającym rynku. O tym, jak trudno znaleźć się na liście finalistów Red Herringa niech świadczy fakt, że jesteśmy w tym roku jedyną polską firmą. To, że zostaliśmy nominowani po raz kolejny jest dla nas samych dowodem, że utrzymujemy dobre tempo rozwoju i dopasowanie do potrzeb naszych użytkowników – komentuje Paweł Kozłowski, Prezes Zarządu NaviExpert Sp. z o.o.

Unikatowe podejście w badaniu przedsiębiorstw zapewnia fakt, że Red Herring monitoruje aktualne wyniki przedsiębiorstw po odfiltrowaniu emocji rynku wywołanych pojawieniem się produktu. Dzięki zastosowaniu tych kryteriów do listy Top 100 każdorazowo włączane są te firmy, które rzeczywiście wnoszą nową wartość na rynek i stwarzają szanse na rozwój w swoich branżach.

Zdaniem Alexa Vieuxa, prezesa Red Herring, ten rok był niezwykle satysfakcjonujący. – Globalna sytuacja ekonomiczna pogorszyła się, ale jednocześnie powstało wiele innowacyjnych firm, które proponują naprawdę zdumiewające produkty. Mieliśmy poważny problem z wybraniem finalistów. NaviExpert jest przedsiębiorstwem bardzo obiecującym i zasługuje na znalezienie się na naszej liście Top 100. Teraz zmagamy się z kolejnym trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców. Wierzymy, że każda z firm z grupy Top 100 z 2012 roku ma potencjał do rozwinięcia się we wspaniałe przedsiębiorstwo, które będzie miało istotny wpływ na dalszy rozwój swojej branży.

W tym roku europejscy finaliści nagrody przyznawanej przez Red Herring byli oceniani według kryteriów innowacyjności technologicznej, jakości zarządu, rozmiarów rynku, źródeł finansowania, pozyskiwania klientów i kondycji finansowej. Kilka miesięcy przed ogłoszeniem listy finalistów do organizatorów trafiły setki zgłoszeń od firm operujących w takich branżach jak: telekomunikacja, zabezpieczenia, Web 2.0, software, hardware, biotechnologie, technologie mobilne oraz aplikacje od przedstawicieli innych branż.

NaviExpert został po raz pierwszy nominowany do nagrody w 2008 roku. W obecnym jest jedyną polską firmą, która trafiła do grona finalistów 2012 Red Herring Top 100.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem