Nawet 1 mln złotych na rozwój e-biznesu!

Dodane: 23.06.2014

Informacja prasowa

Udostępnij:

Nawet o 1 mln zł będą mogli starać się pomysłodawcy innowacyjnych rozwiązań informatycznych współpracując z Technoparkiem Pomerania. Finansowanie nowatorskich projektów rozwijających e-usługi i produkty IT będzie możliwe dzięki funduszowi inwestycyjnemu „Red Sky Starter”. Porozumienie dotyczące współpracy w zakresie finansowania szczecińskich firm Technopark zawarł z firmą Red Sky, która stworzyła fundusz. To kolejne wsparcie w zakresie pozyskiwania środków na rozwój działalności, jakie początkującym firmom technologicznym oferuje Technopark.

Fundusz „Red Sky Starter” został stworzony w celu finansowania kreatywnych pomysłów na e-biznes. Współpraca z Technoparkiem Pomerania, który na co dzień wspiera rozwój start- upów z branży IT, ma umożliwić firmie docieranie do pomysłodawców i twórców rozwiązań technologicznych o globalnym potencjale.

Szukamy ludzi z pasją, mających niebanalne pomysły, na bazie których mogą powstać globalne produkty i usługi IT. Interesują nas rozwiązania, które mają już prototypy, aby ich pomysłodawcy mogli wykazać, że projekty można zrealizować – mówi Arkadiusz Seńko, prezes firmy Red Sky.

Twórcom najlepszych pomysłów Technopark będzie pomagał w przygotowaniu dokumentów niezbędnych do zaprezentowania się przed inwestorem, tj. jak teaser inwestycyjny czy biznesplan. Ostateczną decyzję o inwestycji podejmować będzie komisja złożona z przedstawicieli parku i firmy Red Sky.

Zapraszamy wszystkich, którzy mają ciekawe pomysły na innowacyjne usługi i produkty do zgłaszania ich do Technoparku Pomerania. O finansowanie z funduszu ‘RS Starter’ mogą ubiegać się nie tylko firmy mające siedzibę w parku, ale wszyscy, którzy chcą tworzyć i rozwijać startupy w branży technologicznej – zachęca Katarzyna Witkowska z Technoparku Pomerania.

Maksymalna kwota inwestycji wynosi 1 mln złotych, jednak decyzja o kwocie dofinansowania będzie każdorazowo podejmowana dla wybranych projektów na podstawie ich eksperckiej wyceny. W zamian za środki finansowe firma Red Sky będzie obejmować udziały w spółce, których ilość również zależeć będzie od rodzaju projektu (w przedziale od 15% do 49%).

Współpraca z firmą Red Sky to nie jedyne wsparcie w zakresie pozyskiwania funduszy na rozwój biznesu, jakie firmom technologicznym oferuje Technopark Pomerania – Współpracujemy również z fundacjami i inwestorami prywatnymi, a także pomagamy przedsiębiorcom pozyskiwać finansowanie ze środków europejskich. Doradzamy w wyborze unijnego programu najlepiej odpowiadającego potrzebom konkretnych firm, pomagamy w przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie – wylicza Katarzyna Witkowska.

Ponadto wszystkim swoim lokatorom – zarówno nowo powstałym firmom, jak i przedsiębiorstwom już funkcjonujących na rynku – Technopark oferuje biznesowe doradztwo w postaci m.in. pomocy w skutecznym zarządzaniu firmą, wsparcia w kwestiach prawnych czy usług z zakresu marketingu i PR.

W obecnie funkcjonującym obiekcie parku swoją siedzibę ma 18 młodych firm technologicznych i 5 stowarzyszeń IT. Ponadto Technopark ma 32 lokatorów wirtualnych, którzy również korzystają z biznesowego wsparcia. Od października 2010 roku do kwietnia 2014 zawarto łącznie 70 umów z firmami – w tym 38 z lokatorami mającymi fizycznie siedzibę w parku. W 2013 roku firmy korzystające z biznesowego wsparcia Technoparku stworzyły łącznie 265 miejsc pracy. Aż 92% ze wszystkich inkubowanych przedsiębiorstw nadal funkcjonuje na rynku i rozwija swoją działalność.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem