Nawet 4 miliony złotych w ramach inwestycji czeka na scaleupy w internetowym konkursie CEE Scaleup Challenge

Dodane: 30.05.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Innowacyjne, szybko rozwijające się firmy z Europy Środkowo-Wschodniej mają szansę wygrać 4 miliony złotych w CEE Scaleup Challenge, największym konkursie online w regionie.
Vestbee, platforma łącząca globalne fundusze VC, korporacje, akceleratory i aniołów biznesu ze startupami i scaleupami uruchomiła konkurs CEE Scaleup Challenge dedykowany innowacyjnym, dynamicznie rozwijającym się MŚP z Europy Środkowo-Wschodniej.

Firmy, które zaaplikują do konkursu do 9 czerwca mają szansę wygrać inwestycję w wysokości 4 milionów złotych od funduszu Next Road Ventures oraz globalny pakiet medialny oferowany przez CISION. Na aplikujących czeka również nagroda w postaci szybkiej ścieżki do organizowanego przez InnoEnergy programu Boostway – firma wybrana przez InnoEnergy otrzyma dostęp do szerokiej sieci ekspertów i wsparcie m.in. w obszarze rozwoju technologii, komercjalizacji, globalnej ekspansji, rozwoju biznesu oraz pozyskaniu finansowania.

Regionalne scaleupy biorące udział w konkursie zyskają również ekspozycję wśród globalnych inwestorów, korporacji i partnerów medialnych, możliwość uzyskania dofinansowania, bilety na wybrane eventy technologiczne, specjalne zniżki i dostęp do różnych narzędzi biznesowych. Partnerami konkursu są m.in. Balderton Capital, Notion, Almaz Capital, Next Road Ventures, Alfabeat, bValue, Apex Ventures, Constantia New Business, Innogy Innovation Hub oraz Talanx, które szukają innowacyjnych przedsiębiorstw z globalnym potencjałem.

CEE Scaleup Challenge stanowi kontynuację serii konkursów online organizowanych przez platformę Vestbee. Poprzednia edycja, CEE Startup Challenge dedykowana firmom na wczesnych etapach rozwoju, zgromadziła 700 startupów z regionu.

– Dynamicznie rozwijająca się scena technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej skutkuje coraz większą podażą innowacyjnych projektów i zaczyna przyciągać coraz więcej globalnych inwestorów i korporacji – podkreśla Ewa Chronowska, założycielka Vestbee oraz Partner w funduszu Next Road Ventures. – Format online konkursu z kolei pozwala istotnie zminimalizować inwestorom czas i koszty dotarcia do odpowiednich projektów, zaś firmom znajdującym się na etapie globalnej ekspansji daje łatwy dostęp do szerokiej międzynarodowej sieci inwestorów, korporacji i potencjalnych partnerów biznesowych.

Do kogo skierowany jest CEE Startup Challenge? Do wszystkich innowacyjnych, dynamicznie rozwijających się firm z Europy Środkowo-Wschodniej z branży Business&ICT, AI&Big Data&Analytics, Fintech&Insurtech, Smart Cities&Home, Industry4.0&Proptech, Transport&Logistics, Planet&Sustainability, Healthcare&Wellbeing.

Aplikacje można składać do 9 czerwca na www.ceescaleupchallenge.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem