Nawet 50 tys. USD do wykorzystania w chmurze Google i wsparcie polskiego Partnera. Fly On The Cloud uruchamia program dla startupów

Dodane: 24.03.2021

Mam Startup

Udostępnij:

Twórcy nowych firm mogą do 30 kwietnia 2021 roku zgłaszać się do programu dla startupów realizowanego przez Fly On The Cloud. W ramach projektu można uzyskać profesjonalne wsparcie i darmowe kredyty do wykorzystania w infrastrukturze chmurowej Google Cloud Platform (GCP).

Fly On The Cloud jest Partnerem Google Cloud na rynek Europy Środkowo-Wschodniej. Od 2014 roku wspiera polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa oraz organizacje publiczne w wykorzystaniu rozwiązań chmury Google. Na przełomie marca i kwietnia 2021 prowadzi kolejną edycję programu dla startupów planujących rozwijać produkt w chmurze GCP.

Co można zyskać dzięki programowi?

W programie mogą wziąć udział zarówno firmy już korzystające z chmury Google, jak startupy używające innej infrastruktury lub dopiero planujące budowę produktu (szczegółowe warunki uczestnictwa zostały opisane dalej).

Użytkownicy Google Cloud Platform, po zakwalifikowaniu do programu, otrzymają voucher w wysokości 5 tys. USD do wykorzystania na dowolne usługi GCP.

Firmy planujące przeniesienie produktu do chmury Google z innego rozwiązania infrastrukturalnego – chmury publicznej, hostingu czy własnego centrum danych – mogą liczyć na wsparcie w pokryciu kosztów migracji (5-10% kwoty) oraz dofinansowanie do kosztów usług GCP (do 50 tys. USD w skali roku).

W programie mogą wziąć też udział startupy, które jeszcze nie posiadają własnego produktu. Partner zapewnia wsparcie technologiczne oraz finansowe w przygotowaniu Proof of Concept, czyli testowej wersji produktu w chmurze. Nowa firma może liczyć na wsparcie w pokryciu 10% kosztów utrzymania infrastruktury.

Wszystkie firmy, które nawiążą współpracę z Fly On The Cloud, otrzymają profesjonalne wsparcie certyfikowanych inżynierów i architektów Google Cloud w obszarach obsługi rozwiązania, zwiększenia wydajności infrastruktury czy optymalizacji kosztów.

Warunki uczestnictwa

Do programu mogą zakwalifikować się firmy korzystające z Google Cloud Platform, które:

 • nie uczestniczyły wcześniej w akcji Google Cloud for Startups,
 • posiadają działającą stronę internetową oraz skrzynkę pocztową we własnej domenie,
 • nie są instytucją edukacyjną lub rządową, organizacją non-profit, firmą konsultingową, software house’m lub agencją tworzącą aplikacje webowe/mobilne, przedsiębiorstwem związanym z wydobywaniem kryptowalut czy osobistym blogiem,
 • rozważają długoterminową współpracę z Google Cloud w celu rozwijania firmy.

Startupy, które nie korzystały dotychczas z GCP mogą zgłosić się do programu, jeśli:

 • posiadają produkt we wczesnej fazie rozwoju lub dopiero kształtują ideę,
 • planują rozwijać swój produkt lub usługę przy użyciu usług Google Cloud Platform w perspektywie min. 3 lat,
 • na infrastrukturę przeznaczają lub przewidują przeznaczać powyżej 60 tys. USD rocznie.

Więcej informacji o programie oraz formularz do zapisów można znaleźć na stronie Fly On The Cloud. Zapisy trwają do 30 kwietnia 2021 roku.

Google Cloud to dobre miejsce na start

Wielu twórców polskich i zagranicznych startupów technologicznych wskazuje chmurę Google jako odpowiednie środowisko do uruchomienia i rozwijania nowego produktu. “Mam duże doświadczenie z rozwiązaniami chmurowymi i, porównując do innych, jestem bardzo zadowolony z tego, co dostarcza Google Cloud Platform” – mówi Piotr Buszka, Co-Founder feeCOMPASS, startupu tworzącego rozwiązania AI wspierające sprzedaż w serwisach e-commerce. “GCP kładzie duży nacisk na rozwiązania typu Kubernetes, co wspiera takie obszary jak high availability czy rolling updates. To ogromna wartość dla startupu”.

Klienci Fly On The Cloud powołują się głównie na:

 • najlepszy stosunek wydajności i dostępności maszyn wirtualnych do ceny wśród popularnych dostawców chmur publicznych (również instancji GPU czy TPU, przydatnych w prowadzeniu projektów machine learning i artificial intelligence),
 • dostęp do pierwszej i najbardziej zaawansowanej platformy KaaS dedykowanej zarządzaniu klastrami Kubernetes,
 • możliwość wprowadzenia szybkich wdrożeń i łatwych zmian dzięki bezserwerowym platformom developerskim – np. App Engine czy Cloud Run dla aplikacji w kontenerach,
 • wydajne i zaawansowane usługi dedykowane prowadzeniu analizy BigData, również z wykorzystaniem modeli sztucznej inteligencji,
 • łatwą integrację z Firebase – platformą autorstwa Google do tworzenia, testowania i rozwijania aplikacji mobilnych,
 • intuicyjny interfejs konsoli, kompleksowość oficjalnej dokumentacji oraz wsparcie certyfikowanych specjalistów.

O możliwościach chmury Google można przekonać się samodzielnie dzięki bezpłatnym kredytom od firmy Fly On The Cloud. Zapraszamy do współpracy w ramach programu dla startupów lub poza nim – na każdego nowego klienta czeka voucher w wysokości 500 USD.

 

Artykuł powstał we współpracy z Fly On The Cloud