Nawiązuj transakcje przez telefon

nawiazuj transakcje przez telefon
Udostępnij:
PayLane.pl, dotychczas skupiający się na dostarczaniu globalnych płatności online, rozbudowuje swoją ofertę o rozwiązania płatności mobilnych. I nie chodzi tu o SMS Premium. PayLane rusza oficjalnie z ofertą płatności dostosowaną do użytkowników tabletów i smartfonów.

PayLane.pl, dotychczas skupiający się na dostarczaniu globalnych płatności online, rozbudowuje swoją ofertę o rozwiązania płatności mobilnych. I nie chodzi tu o SMS Premium. Pra-premiera miała miejsce na Targach Mobilnych, gdzie po zebraniu pierwszego feedback’u PayLane rusza oficjalnie z ofertą płatności dostosowaną do użytkowników tabletów i smartfonów.

Aplikacja mobilna PayLane Go!

Klienci PayLane mogą korzystać z pierwszej wersji aplikacji mobilnej na Androida PayLane Go! Umożliwia ona sprzedaż usług i produktów, w dowolnym miejscu. Telefon jest jedynym urządzeniem potrzebnym do przeprowadzenia transakcji. Sprzedawca nie potrzebuje terminala, czytnika kart itp. Cała płatność dokonywana jest w ramach aplikacji.

Jak to działa? Będąc klientem PayLane pobierasz bezpłatną aplikację PayLane Go! w Google Play. Po zalogowaniu dodajesz produkty, które chcesz sprzedać przy jej pomocy. Możesz to zrobić w każdym momencie, a ich cena może się różnić od tej, którą masz na stronie ( jest to przydatne, gdy sprzedawca chce zaoferować rabat klientowi za zakup produktu bezpośrednio od niego). W momencie sprzedaży wpisujesz dane karty klienta, on potwierdza zakup i gotowe.

Wszystkie transakcje dokonywane tą drogą można kontrolować w panelu sprzedażowym PayLane, przy jego pomocy można także wysłać klientowi fakturę za zakup dokonany za pośrednictwem telefonu. Formularz płatniczy w aplikacji jest dostępny w 4 wersjach językowych: polskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Aplikacja może być przydatna szczególnie dla sprzedawców, którzy dużo podróżują i posiadają klientów także poza granicami Polski. Za korzystanie z aplikacji PayLane Go! nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.

Strony i sklepy w wersji mobilnej

Biznesom, które posiadają po prostu stronę lub sklep w wersji mobilnej PayLane proponuje mobilną wersję formularza płatniczego (screen). Formularz płatniczy wykrywa urządzenia na którym użytkownik dokonuje zakupu i dostosowuje do niego wygląd. Sprzedawca nie musi dodatkowo integrować systemu płatności z myślą o użytkownikach smartfonów i tabletów. Dla firm, które wolą by ich użytkownik na etapie płatności pozostał na stronie sklepu, PayLane proponuje integrację poprzez API. Biblioteki, przykłady zastosowania kodów zebrane zostały na stronie Developer Zone: http://devzone.paylane.pl/

źródło: informacja prasowa