nazwa.pl z najszybszym hostingiem na rynku

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

nazwa.pl z najszybszym hostingiem na rynku

Udostępnij:

Świetny zespół, pomysł na biznes i wizja rozwoju to podstawy, bez których żaden biznes, duży lub mały, nie może istnieć. Ale te podstawy to wciąż za mało, aby w ogóle móc myśleć o uruchomieniu własnego startupu. Dlaczego? Ponieważ obok współzałożycieli, produktu i strategii skalowania biznesu potrzebujesz także zaplecza technologicznego. A jego najważniejszym elementem jest nic innego jak hosting. I właśnie o hostingu przeczytasz w niniejszym artykule.

Dlaczego jest on tak ważny? Sprawa jest prosta, bez hostingu nie może istnieć żaden internetowy biznes. Hosting, czyli w uproszczeniu miejsce na serwerze, pozwala właścicielowi startupu między innymi przechowywać bazę danych, obsługiwać aplikację i witrynę oraz posługiwać się pocztą elektroniczną. Słowem, wszystkie usługi, które świadczysz poprzez Internet, świadczysz tak naprawdę za pośrednictwem dostawcy hostingu.

Dlatego ważne, abyś zdecydował się na właściwego operatora. Przyjrzyjmy się, jak wygląda oferta hostingu w nazwa.pl.

1. Bogaty wybór. Trzy pakiety. Który bierzesz?

Firma nazwa.pl umożliwia wybór jednego z trzech bogatych pakietów hostingowych, które różnią się głównie dwoma parametrami. Pierwszym jest cena, drugim pojemność przestrzeni dyskowej. I tak możesz zdecydować się na Hosting Cloud Basic w promocji za 100 zł rocznie z pojemnością 100 GB, Hosting Cloud Start za 200 zł na pierwszy rok z pojemnością 250 GB lub Hosting Cloud Biznes w promocyjnej cenie 400 zł rocznie z pojemnością dyskową 500 GB.

Poniższe parametry hostingu nazwa.pl są takie same, niezależnie od pakietu:

 • Dostęp przez SSH
 • Niezależna poczta w wielu domenach
 • Nielimitowana liczba domen
 • Antyspam
 • Antywirus
 • Listy dyskusyjne
 • Autoinstalator aplikacji
 • Obsługa certyfikatów SSL
 • Web Application Firewall
 • Funkcja Cron
 • Obsługa HTTP/2 i TLS 1.3
 • Obsługa PHP – FPM
 • Zaawansowana ochrona DDoS
 • Bazy MySQL/MariaDB/PostgreSQL
 • SPF, DKIM i DMARC
 • Wersje PHP: 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 7.0, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4

2. Skaluj biznes bez ograniczeń. Hosting w chmurze

Na początku artykułu wyjaśniliśmy, dlaczego hosting jest ważny. Teraz musimy dodać, że nie powinien być on zwykłym hostingiem, ale cloud hostingiem, czyli takim, który zapewnia dostęp do zasobów serwera niezależnie od wielkości ruchu generowanego przez użytkowników na stronie. W innym razie strona „padnie” pod przeciążeniem, a Ty stracisz ciągłość biznesu i prawdopodobnie potencjalnych klientów.

Problem w tym, że kiedy ruszasz ze startupem, to tak naprawdę nie wiesz, jak dużego ruchu możesz się spodziewać. Dlatego potrzebujesz elastyczności, a zapewnia ją wspomniany cloud hosting, który automatycznie dostosowuje się do zwiększonego ruchu. Wynika to stąd, że cloud hosting jest rozwiązaniem chmurowym, co sprawia, że dane nie są przypisane do konkretnej maszyny, lecz do całego klastra serwerów, zapewniając także znacznie większą moc obliczeniową. Taki właśnie jest hosting w nazwa.pl.

3. Najszybciej, jak się da. Dyski Intel Optane

Kolejnym argumentem, który przemawia za wyborem jednego z trzech pakietów hostingu w nazwa.pl, jest modernizacja serwerów, którą niedawno przeprowadziła Spółka.

W efekcie dostawca usług hostingowych wycofał ze swoich flagowych usług dyski SSD NVMe, które dotychczas uchodziły za najszybsze na rynku, i zastąpił je jeszcze wydajniejszym rozwiązaniem, czyli dyskami Intel Optane w technologii 3D XPoint. Dzięki temu skrócił się czas potrzebny nie tylko do odczytu danych, ale również zapisu informacji, tym samym usprawniając działanie aplikacji wykorzystujących bazy danych.

Co to oznacza w praktyce? Po wymianie serwerów strony WWW obsługiwane przez nazwa.pl działają kilkukrotnie szybciej niż strony na hostingu firm konkurencyjnych. Dla przykładu, ta sama aplikacja WordPress może działać nawet 10x szybciej po przeniesieniu jej na hosting nazwa.pl z serwerów home.pl.

4. Wypróbuj, zanim się zdecydujesz

Jeżeli chcielibyście samodzielnie się przekonać, jak to działa w praktyce, nazwa.pl oferuje możliwość sprawdzenia tego na własnych zasadach. Czytelnicy MamStartup mogą teraz aktywować za darmo usługę Hosting Cloud Basic na okres 90 dni. Wystarczy tylko przy zamówieniu na stronie https://www.nazwa.pl/ wybrać opcję Voucher i wpisać poniższy kod rabatowy:

pc57-7379-2542

Termin ważności kodu rabatowego: 02.05.2020r.

 

Artykuł powstał we współpracą z nazwa.pl