NeptunIDE dostępne już dla wszystkich zainteresowanych!

Dodane: 24.07.2013

Mam Startup

Udostępnij:

NeptunIDE to polski startup, który tworzy zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) dla PHP działające w chmurze. Publiczne beta testy tego środowiska trwały od listopada 2011 roku.

NeptunIDE to polski startup, który tworzy zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) dla PHP działające w chmurze. Publiczne beta testy tego środowiska trwały od listopada 2011 roku. Zainteresowanie ze strony programistów było jednak o rząd wielkości większe niż możliwości infrastruktury, więc tylko nieliczni mieli szansę przetestować ten produkt.

Ta sytuacja właśnie uległa zmianie: twórcy NeptunIDE zdecydowali się udostępnić wersję beta NeptunIDE dla każdego zainteresowanego, wystarczy jedynie wypełnienie krótkiego formularza rejestracyjnego na stronie NeptunIDE. Trzeba jednak się pospieszyć, bo choć beta testy będą trwały do końca sierpnia, to zarejestrować się można będzie jedynie do końca lipca. Warto to zrobić także dlatego, ze każdy beta tester otrzyma aż 50% zniżkę na pierwszy rok korzystania z NeptunIDE po zakończonych testach.

NeptunIDE to środowisko programistyczne, które stawia na szybkość działania, podpowiadanie składni i wsparcie dla frameworka CakePHP.

Przeprowadziliśmy ankietę wśród ponad 500 programistów PHP z całego świata. Odpowiedzi były niemal jednomyślne: dla zdecydowanej większości programistów najważniejsze jest jak najbardziej precyzyjne podpowiadanie kodu, w każdym możliwym momencie, a najbardziej denerwującą rzeczą w używanym przez nich oprogramowaniu jest szybkość, zużycie pamięci i responsywność. Oczywiste wiec dla nas było, że na te dwie potrzeby użytkowników musimy postawić tworząc NeptunIDE. Trzecia cecha naszego produktu – specjalne wsparcie dla CakePHP – to nasza własna propozycja. Uważamy, iż jest to świetny framework dla języka PHP, któremu brakuje jednak dobrego wsparcia ze strony narzędzi programistycznych – mówi Katarzyna Sokołowska, CEO NeptunIDE.

Projekt został laureatem konkursu Global Startup Challenge organizowanego przez Polską Fundację Przedsiębiorczości oraz spółkę Red Sky (twórcę m. in. największego na świecie serwisu stworzonego przez Polaków – filestube.com). Oba te podmioty w ubiegłym roku zainwestowały w NeptunIDE Sp. z o.o.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem