Nestmedic podejmuje współpracę z Steripolar Oy w zakresie dystrybucji systemu Pregnabit

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Nestmedic S.A. innowacyjna firma telemedyczna podpisała list intencyjny o współpracy z fińskim dostawcą Steripolar Oy w zakresie dystrybucji systemu telemedycznego Pregnabit na rynku fińskim. Obie firmy zaznaczają, że testy systemu w uniwersyteckim szpitalu w Helsinkach, zakończyły się sukcesem.

Steripolar Oy, lokalny dystrybutor zadeklarował w podpisanym liście intencyjnym zainteresowanie zakupem mobilnego KTG Pregnabit w najbliższych miesiącach. Obecnie strony pracują nad przygotowaniem integracji Pregnabit ze szpitalnymi systemami IT i spełnieniem wymagań technicznych.

– Jesteśmy bliscy podpisania umowy, która umożliwi nam współpracę z lokalnym dystrybutorem jakim jest Steripolar Oy i wdrożenie Pregnabit w jednym z fińskich szpitali. Planujemy również dalszą ekspansję w lokalnych ośrodkach medycznych. Dzięki temu poszerzymy zasięg naszego systemu o rynek fiński. Będzie to nasz pierwszy zagraniczny rynek, na którym planujemy prowadzić sprzedaż Pregnabit na szeroką skalę – podkreśla Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic.

Steripol Oy i Nestmedic są obecnie na etapie negocjacji w sprawie rozpoczęcia współpracy polegającej na dystrybucji systemu telemedycznego Pregnabit w Finlandii i zawarcia umowy określającej komercyjne warunki współpracy.

Władze Nestmedic zaliczają Finlandię i pozostałe kraje skandynawskie do najbardziej atrakcyjnych rynków w pierwszej fazie rozwoju swojego biznesu poza Polską. Podkreślają dodatkowo, że Finowie kładą duży nacisk na ochronę zdrowia i są bardzo otwarci na innowacyjne rozwiązania telemedyczne umożliwiające zwiększenie standardów opieki okołoporodowej.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem